Zapraszamy na oazy modlitwy!

Proponujemy w tym roku formacyjnym cykl trzech oaz modlitwy, podczas których rozważać będziemy podstawowe elementy budujące wspólnotę Kościoła. Pierwsza oaza modlitwy pod hasłem MARTYRIA odbędzie się w dniach 16-18 listopada, druga – pod hasłem LEITURGIA – w dniach 28-30 grudnia, a trzecia, szczególnie dedykowana, jak w poprzednich latach, osobom przygotowującym się do posługi w najbliższych oazach wakacyjnych – pod hasłem DIAKONIA w dniach 22-24 marca.

Czytaj więcej...

Oaza Modlitwy - zaproszenie

Kolejna oaza modlitwy z cyklu “Martyria – Leiturgia – Diakonia” odbędzie się w dniach 22-24 marca w Ośrodku Ruchu na Sławinku. Będzie to przygotowanie modlitewno-formacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem tematu diakonii, zwłaszcza dla osób prowadzących rekolekcje w 2019 roku (DK, młodzież, oazy dorosłych). Zachęcamy do zaplanowania uczestnictwa w całej oazie modlitwy, na Sławinku jest możliwość noclegu. Szczegółowy program umieścimy na naszej stronie oraz na Facebooku kilka tygodni przed oazą.

Monika Wiatrowska
wraz z Diakonią Oaz Rekolekcyjnych i Diakonią Modlitwy

Skrzynka intencji Diecezjalnej Diakonii Modlitwy

Wszelkie intencje podejmowane są na spotkaniach diakonii modlitwy w II i IV czwartek miesiąca.

Czytaj więcej...

Spotkanie Diakonii Modlitwy

Spotkanie Diakonii Modlitwy odbędzie się w poniedziałek 20 lutego na Sławinku. Rozpocznie się Eucharystią o godzinie 18. Serdecznie zapraszamy.

Duch daje życie

Kiedy myślę o zadaniu czynienia uczniów jakie Ruch Światło-Życie z nową siłą uświadamia nam w tym roku oraz o ewangelizacji jako fundamentalnym charyzmacie oazy, staram się zadać sobie pytanie: co powinno być istotą życia naszych wspólnot, gdzie szukać najgłębszego źródła życia dla małych oaz?
Skąd takie pytanie?

Czytaj więcej...

O Diecezjalnej Diakonii Modlitwy słów kilka

„Diakonia Modlitwy musi być widziana w powiązaniu z wszystkimi innymi diakoniami, bo bez modlitwy żadne z (...) zadań nie może być realizowane, ale równocześnie Diakonia Modlitwy ma na uwadze pogłębianie samego życia modlitwy.

Czytaj więcej...