„Na wschodzie minus jeden...”

Ze smutkiem zawiadamiamy o odejściu do Pana naszego Brata – Zbyszka Gryty. Zmarł o godz. 2-ej nad ranem w sobotę 25 XI 2017 r. w wieku 62 lat, po około półrocznym okresie walki z chorobą nowotworową.

Zbyszek formował się wraz z żoną Wiesią w starszym kręgu w Sulowie, moderowanym przez naszego opiekuna rejonowego ks. Marka Gładkowskiego.

Pełnił posługę szafarza nadzwyczajnego, należał do dwóch róż różańcowych, natomiast w Ruchu Światło-Życie pełnił posługę animatora kręgu, a także wraz z żoną Wiesią animowali rejonową diakonię miłosierdzia.

Zbyszka żegnaliśmy uroczyście podczas mszy świętej koncelebrowanej, w kościele parafialnym pw. św. Rajmunda w Sulowie w poniedziałek 27.XI.2017 o godz. 14:00 poprzedzonej Różańcem oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia za naszego drogiego Zmarłego. Pod nieobecność naszego moderatora rejonowego spowodowaną hospitalizacją, koncelebrze przewodniczył przyjaciel z dzieciństwa Zmarłego ks. dziekan Jerzy Kołtun z Biłgoraja, a przy ołtarzu towarzyszyli mu ks. dziekan Dariusz Ziółkowski, który wygłosił homilię, a także opiekun domu rekolekcyjnego w Kaliszanach ks. Mirosław Bielecki. Trzydniową modlitwę za Zmarłego animowała wspólnota rejonowa, w dniu pogrzebu rejonowa diakonia modlitwy, a podczas Mszy św. posługiwała rejonowa diakonia muzyczna.

W imieniu Wiesi z rodziną pragniemy gorąco podziękować wszystkim włączającym się w modlitwę, uczestniczącym w uroczystościach pogrzebowych, a także tym którzy w jakikolwiek sposób pomagali w czasie choroby i odchodzenia Zbyszka. W pierwszym rzędzie całemu personelowi szpitali, w których był hospitalizowany Zbyszek, także sąsiadom i przyjaciołom z Sulowa. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem ks. proboszcza Marka Gładkowskiego, który mimo choroby i fizycznej nieobecności czuwał nad wszystkim organizacyjnie i modlitewnie. Dziękujemy także na ręce Jacka Wolskiego z Diecezjalnej Diakonii Miłosierdzia za wspólnotę modlitwy oraz obecność przy nas w tych trudnych chwilach.

W imieniu Wiesi i Szymona Gryta
Beata i Marcin Walewscy