III Kongregacja Diakonii Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej - relacja

DSC04698W sobotę 28 kwietnia 2018 roku w budynku Caritas odbyła się III Kongregacja Diakonii Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej. Wśród tematów podejmowanych pragniemy wymienić następujące:

1. Dokonano wyboru trzech kandydatów na Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, którzy zostaną zaprezentowani Metropolicie Lubelskiemu ks. Abp Stanisławowi Budzikowi jako głos doradczy członków Stowarzyszenia przy wyborze nowego moderatora diecezjalnego. Są to w kolejności wyboru: Ks. Jerzy Krawczyk, Ks. Marek Sachadel, Ks. Przemysław Ruszniak.

2. Dokonano wyborów 3 delegatów Diecezjalnej Kongregacji Diakonii do Diecezjalnej Diakonii Jedności. Są to: Radosław Hałas, Tadeusz Zych i Robert Cieślak

3. Kongregacja przyjęła uchwałę o przeznaczeniu środków z subkont: Fundusz rekolekcyjny Św. Józefa i Dom w Matczynie, na subkonto celowe - Centrum Ruchu Światło-Życie . Wniosek w tej sprawie został złożony przez odpowiedzialnych DK naszej archidiecezji (Iwona i Włodzimierz Pytlak oraz ks. Witold Gonciarz)

4. Padła propozycja moderatora diecezjalnego, by tacę z rozesłania i podsumowania oaz przeznaczyć na budowę ścieżki edukacyjnej w Krościenku. Została przyjęta przez aklamację.

5. Przedstawiono program Diecezjalnej Oazy Matki i zaproszono wszystkich na rozesłanie oaz wakacyjnych, które odbędzie się 16 czerwca 2018 roku w par. MB Różańcowej w Lublinie, w godz. 10.00 - 14.30

6. Przyjęto stanowisko III KD w sprawie aktualnych wyzwań - tutaj

Sprawozdanie moderatora diecezjalnego

Sprawozdanie z przebiegu III KD

Zdjęcia