Może to banalne stwierdzenie, ale by dawać innym i mieć ciągle co dawać, trzeba skądś czerpać. Do czerpania potrzebna jest ciągle wspólnota. Formacja podstawowa raz odbyta nie wystarcza…

By zapobiegać wypaleniu i osłabnięciu na drodze wiary, w każdy wtorek o 18:00 animatorzy oazy młodzieżowej mają okazję wziąć udział w Eucharystii na Sławinku. Po duchowym zaczerpnięciu sił szybko przemieszczają się do oazowego Centrum na Skierki. Tam, często przy różnych dobrociach dla ciała (źródełko obfitości w postaci ekspresu, lodówki i szafki moderatora nigdy się nie wyczerpuje ?) przystępujemy do szlifowania nas samych.

Przez rozważanie Słowa Bożego, Nieszpory, pasjonujące dyskusje, konferencje księdza moderatora, sięganie do tekstów Ojca Franciszka Blachnickiego, czy też księdza Wojciecha Danielskiego mamy szansę zweryfikować nasza posługę, podzielić się dylematami, czy też po prostu umocnić.

Znajdujemy także czas na planszówki, wspólne gotowanie, a śmiechu nigdy u nas nie brakuje 😀 Spotkania mają otwartą formę, można brać w nich udział wtedy, kiedy pozwala na to czas. Doświadczenie pokazuje, że co tydzień na formację przychodzi minimum kilkanaście osób. Czy warto? Na pewno!

Jesteś animatorem, który przyjechał na studia do Lublina z innej diecezji? Chętnie Cię przygarniemy. Jesteśmy otwarci na każdego, kto pragnie znaleźć swoją przystań w Ruchu ?
Zapraszamy animatorów w każdy wtorek o godzinie 18:00 Eucharystia na Sławinku (ul. Ks. W. Danielskiego 11) i spotkanie formacyjne o 19:30 w Centrum (ul. Skierki 12).

Patrycja Ziarkiewicz

Poprzedni artykułModerator Generalny Ruchu na 52. Tygodniu Eklezjologicznym na KUL
Następny artykułORAR II st. w Księżomierzy zaowocował – świadectwa