Sala nowego Centrum Ruchu ledwie pomieściła uczestników pierwszego w tym roku spotkania Diecezjalnej Diakonii Muzycznej. Na zaproszenie odpowiedziały zarówno małżeństwa z Domowego Kościoła, jak i młodzież. Nasza radość była ogromna! Rozpoczęliśmy od pieśni do Ducha Świętego i modlitwy. Następnie wyraziliśmy naszą wdzięczność ustępującemu moderatorowi księdzu Sławkowi Jargiełło za wieloletnią pracę i ogromne wsparcie duchowe naszej diakonii. Podziękowania popłynęły też w stronę Agnieszki Jeruzalskiej, która zakończyła właśnie posługę odpowiedzialnej.

W atmosferze radości zawiązywaliśmy wspólnotę, opowiadając o sobie i swoich doświadczeniach muzycznych. Szybko okazało się, jak wielki mamy potencjał i zapał do dalszej pracy. Ujawniły się nowe talenty wokalne i nie tylko. Okazuje się, że wśród instrumentalistów także jest dość duża różnorodność. Oprócz gitarzystów i skrzypków są jeszcze flecistka i harfistka, a także… perkusista. O swoich zamiłowaniach muzycznych opowiedział też nasz nowy moderator – ksiądz Paweł Zdybel, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia  im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, który gra na fagocie. Jest więc duża szansa, że obok czterogłosowego chóru powstanie też zespół instrumentalny.

Podczas spotkania zaprezentowaliśmy program pracy na najbliższy rok. Będziemy przede wszystkim przygotowywać oprawę muzyczną ważnych dla Ruchu uroczystości, ale nie tylko. Diakonia muzyczna podejmuje także posługi podczas rekolekcji formacyjnych, dlatego naszym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie animatorów muzycznych. Będziemy się więc spotykać na warsztatach instrumentalnych i wokalnych, a także spotkaniach tematycznych, by poznać bliżej zasady doboru pieśni liturgicznych, zasady prowadzenia modlitwy brewiarzowej i in. Nie zabraknie też spotkań formacyjnych, wspólnej modlitwy, dni skupienia. Będzie różnorodnie i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jesteśmy też otwarci na nowe pomysły i propozycje.

A już 16 października o godz. 18.30 spotykamy się na pierwszej próbie śpiewu w Centrum Ruchu przy ul. Skierki. Będziemy przygotowywać się do Święta Patronalnego. Zapraszamy te osoby, które zadeklarowały śpiew w poszczególnych głosach. Czekamy też  na tych, którzy są jeszcze niezdecydowani.

Pragniemy muzyką i śpiewem ubogacać uroczystości liturgiczne oraz inne nabożeństwa i spotkania Ruchu w naszej diecezji. Jesteśmy przekonani, że jest to najpiękniejsza posługa, dlatego tak ważne jest, aby wypływała ona z potrzeby serca. Liczymy więc na owocną współpracę…

Katarzyna i Kazimierz Kraczoniowie