Drugą sesję Szkoły Animatora przeżywaliśmy w temacie Niepokalanej. Wystartowaliśmy w najlepszy możliwy sposób – Mszą świętą. Zaraz po niej czekała nas niezapomniana wizyta w “Duchowym SPA” pod kierownictwem Agnieszki Hanc.

    W sobotnie przedpołudnie dowiedzieliśmy się nieco na temat komunikacji – w tym aspekcie Patrycja okazała się niezastąpiona 😀 . Zaraz po owocnych warsztatach, każda grupa udała się na spotkania, na których wspólnie rozważaliśmy Tajemnicę Maryi – Służebnicy Pańskiej.

    Tym sposobem dotarliśmy do centralnego punktu dnia – Eucharystii. Przeżywaliśmy ją wspólnie z uczestnikami Forum Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Następnie nadszedł czas na “ucztę dla ciała”, o którą zadbały panie z INMK (jesteśmy im bardzo wdzięczni!).

Nasza wspaniała Diakonia Muzyczna zadbała o oprawę Mszy Świętej.
Szkoła Animatora zatroszczyła się o posługę przy ołtarzu, czytanie, modlitwę wiernych i procesję z darami.

    Jak obiad – to i siesta, podczas której nawiedzili nas czcigodni klerycy – Wojtek i Tomek. Rekreacji towarzyszyły również niezliczone rozmowy – te bardziej i mniej poważne. Wypoczęci, wzięliśmy udział w konferencji o drugim z Charyzmatów Wielkich Ruchu Światło-Życie: o Niepokalanej, Matce Kościoła.

Spacery, rozmowy, odwiedziny naszych alumnów – radość ze wspólnoty!

    Dzień zakończyliśmy celebracją drugiego kroku, przeżywaną we wspólnocie z uczestnikami formującymi się po ONŻ I stopnia. Czuliśmy wspólnotę – dosłownie i w przenośni 🙂

Uczestnicy formacji po ONŻ I stopnia wraz ze Szkołą Animatora na celebracji ” Niewiasta dziejów zbawienia”.
Rozmowy, czas na pytania – wszystko by poznawać głębiej nasz charyzmat.

  Niedzielę rozpoczęliśmy jutrznią, a następnie wzięliśmy udział w warsztatach pt: ”Dynamika pracy w grupach, role w grupie”. Jestem przekonany, że wspomoże to nas, animatorów w jeszcze lepszym posługiwaniu na poziomie naszych grup.

Piękne panie 😉
Nasi panowie <3

    Zaraz po interesujących warsztatach, wysłuchaliśmy konferencji, wygłoszonej przez współpracownicę księdza Franciszka Blachnickiego, panią Grażynę Wilczyńską. Opowiedziała nam ona o szczególnym nabożeństwie Ojca do Niepokalanej oraz o jego posłudze na płaszczyźnie formacji ministrantów.

    Drugą sesję SA zakończyliśmy Eucharystią, dziękując Bogu za ten wspaniały czas doświadczenia wspólnoty, przyswajania wielu istotnych i przydatnych treści.

tekst: Piotr Zybała
zdjęcia: Patrycja Ziarkiewicz, Przemysław Szostak