Drodzy uczestnicy ORAR I w Nałęczowie i w Księżomierzy, ORAR II w Serpelicach (29.04.-3.05.2021 r.).

W związku z ogłoszonymi dzisiaj, tj. 14.04.2021 r., decyzjami rządowymi dotyczącymi zamknięcia hoteli i obiektów noclegowych do dnia 3.05.2021 r. w poczuciu odpowiedzialności, stosując się do powyższych decyzji, rezygnujemy z przeprowadzenia w terminie 29.04.-3.05.2021 r. ORAR I w Nałęczowie, ORAR I w Księżomierzy i ORAR II w Serpelicach.

Mamy świadomość, że wielu z nas miało nadzieję, że tym razem rekolekcje się odbędą. My z decyzją ich odwołania czekaliśmy do dziś, licząc na to, że ustalenia rządowe będą inne i pozwolą na przełomie kwietnia i maja rekolekcje zorganizować. Na ten moment trudno przewidzieć, kiedy zgodnie z prawem będziemy mogli na rekolekcje pojechać. Zawierzamy tę sprawę Panu Bogu i mamy nadzieję, że będzie to już maj (7-9.05. i 14-16.05.2021 r.) oraz weekend czerwcowy (2-6.06.2021 r.).

Bierzemy pod uwagę zorganizowanie ORAR-ów w dodatkowych terminach, w czasie wakacji. Terminy nie są jeszcze wyznaczone, zrobimy to, gdy będziemy mieli pewność, że rekolekcje będą mogły być zorganizowane. Patrząc na rok poprzedni i konieczność podjęcia przez rząd decyzji związanych m.in. z wypoczynkiem letnim dla dzieci i młodzieży ufamy, że najpóźniej na przełomie maja i czerwca takie decyzje się pojawią.

Bardzo dziękujemy małżonkom i kapłanom, którzy mieli prowadzić rekolekcje w weekend majowy i wraz z diakonią włożyli trud w ich przygotowanie.

Wyrażamy również wdzięczność wszystkim małżeństwom, które miały pragnienie przeżycia tych rekolekcji i na nie się zapisały. W tym szczególnym czasie prosimy o gorącą modlitwę w intencji rekolekcji.

Z pozdrowieniem i modlitwą
Renata i Józef Nowakowie
Para diecezjalna Domowego Kościoła Archidiecezji Lubelskiej
Ks. Marek Sawicki
Moderator diecezjalny Domowego Kościoła Archidiecezji Lubelskiej