Dostaliśmy zgłoszenie, że nasza strona w pewnych okolicznościach wyświetla się źle na komórkach. Po długich poszukiwaniach, odkryciu i zbadaniu przyczyn tego zjawiska już wiemy o co chodzi i podajemy sposób, jak na dzień dzisiejszy temu zaradzić.

Strona oazowa wyświetla się źle, gdy będziemy jej szukać w wyszukiwarce Google i klikniemy w wyniki wyszukiwania, żeby wejść na naszą stronę. Link, który prowadzi na stronę zakończony jest informacją, że strona przystosowana jest do urządzeń mobilnych i szybko będzie się wczytywać…

Link wygląda tak: https://lublin.oaza.pl/?amp

A strona na komórkach wyświetla się tak:

Ale nasz szablon nie jest jeszcze w pełni zintegrowany z tą technologią i dlatego wyświetlanie nie jest takie, jak trzeba… Myślimy, że najbliższa aktualizacja załatwi sprawę. Na dziś wystarczy skasować końcówkę z adresu strony /?amp lub wpisać ręcznie tylko: lublin.oaza.pl żeby strona wyświetlała się prawidłowo, czyli tak:

Tak wyświetloną stronę dodajemy do ulubionych lub umieszczamy na stronie startowej, żeby mieć do niej zawsze szybki dostęp i wszystko jest OK.

A chodzi o nowy standard AMP (Przyspieszone strony mobilne – Accelerated Mobile Pages). Jest to opracowany w ramach ogólnodostępnej inicjatywy standard umożliwiający tworzenie stron internetowych, które się poprawnie wyświetlają na urządzeniach mobilnych i szybko się wczytują, nawet w przypadku powolnych sieci.

Gdy tylko usterka zostanie naprawiona – damy o tym znać. Za utrudnienia przepraszamy…

Administratorzy strony