W tym roku uchylamy rąbka tajemnicy co do oaz wakacyjnych… W codziennych odsłonach, począwszy od poniedziałku 8 czerwca, oazowicze mogą poznać moderatorów poszczególnych rekolekcji!
#poznajmoderatora to akcja na Facebooku i Instagramie, ale przedstawiamy ją także tu, dla tych, którzy nie korzystają z tego rodzaju mediów społecznościowych.

x. Przemysław Ruszniak

Zaczynamy od najstarszej oazy, którą poprowadzi w tym roku znany wszystkim w Ruchu ksiądz Przemysław Ruszniak. Maratończyk, miłośnik burgerków, planszówek, a przede wszystkim spotkania z drugim człowiekiem, moderator diakonii ewangelizacji zaopiekuje się uczestnikami KODA.

Jednocześnie przypominamy o rozpoczętych zapisach na tę oazę: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfooNxebcFKOwlb3x9aAeAQdnxOrkdCw0OXcpWSZ2Fh5QYoDA/viewform?fbclid=IwAR1O_f7V4lLISuUyYGSlOFfp3V6sW1cNRRVf_VJ7dkYdBbUOGdL9imgcB3U

x. Szymon Majewski i „ci starsi moderatorzy” 😉

Znacie księdza Szymona Majewskiego?
Nawet jeśli nie, na ONŻ II spore grono uczestników będzie miało ku temu okazję. Pierwszy raz w roli moderatora oazy wakacyjnej, ale staż w Ruchu ma nieco dłuższy… poza tym uczył się bycia moderatorem od najlepszych.

Kawa, dobra muzyka liturgiczna, a po godzinach rolki – to tylko nieliczne pasje moderatora, który w tym roku wyprowadzi oazowiczów na Exodus.

„Najważniejsze żeby zdrówko było, bo jak jest zdrówko, to jest wszystko.” – te żartobliwe słowa przylgnęły jako znak rozpoznawczy do kolejnego moderatora, tym razem ONŻ I .

Ks. Jan Tadyniewicz, bo o nim mowa, stanowczo przedkłada nad nie wiarę w Pana Boga i służbę drugiemu człowiekowi. Jest to moderator o wielkim sercu i otwartym umyśle , który przyciąga swoim zapachem Boga niejedną duszyczkę. Mega otwarty człowiek, u którego posłuchasz dobrej muzy i napijesz się pysznej kawy zaprasza na poznawanie praw życia duchowego w najbliższe wakacje.

P.S. Załączone zdjęcia ukazują księdza Jana jako wspaniałego przewodnika duchownego oraz słodkiego towarzysza we wspólnocie.

x. Tadeusz Fac

Człowiek o wielu talentach: w diecezji ksiądz-specjalista od prężnie działających schol dziecięcych, w posługach parafialnych potrafiący zjednać sobie ludzi, a w prowadzeniu wspólnoty zatroskany o los każdego z członków grupy.

Ks. Tadeusz Fac – miłośnik sportów wielu (rower, rolki, tenis stołowy…), jak nikt inny wyjaśni tajniki przygotowania do spowiedzi za pomocą klocków lego. Od roku odkrywca piękna terenów Słonecznego Wrotkowa, pomimo sentymentów do Świdnika (no właśnie, Świdnika, też nie rozumiemy).
W tym roku przypada mu w udziale zaopiekowanie się oazowiczami podążającymi nową drogą ku Panu Bogu.

x. Mariusz Kozina

Na tego kapłana Ruch może liczyć od wielu lat!
Na dowód należy wspomnieć, że spod jego moderatorskich skrzydeł wyszli aż trzej tegoroczni opiekunowie oaz: ks. Tadeusz, ks. Jan i ks. Szymon.
Jest moc!

Ekspert od dobrej atmosfery na oazie, bo wszędzie, gdzie pojawia się ks. Mariusz Kozina od razu robi się radośniej, a i żart w zanadrzu zwykle też się znajdzie. Na rekolekcjach poświęca dużo czasu na rozmowy z uczestnikami, a jak się bardzo postarają, namówią go nawet ne grę w piłkę , z diakonią lubi tak po prostu zjeść coś słodkiego i napić się kawy

Jednak to co oazowicze najmocniej podkreślają, to wspaniałe kazania, na których się nie nudzili, a brali je do serca i pamiętają po wielu latach. W tym roku kolejne pokolenie oazowiczów będzie mogło wzrastać na rekolekcjach ze wspaniałym moderatorem!

Znamy już wszystkich moderatorów poszczególnych oaz!

Trzeba jednak na zakończenie wspomnieć o mózgu operacji OŻK 2020, naszym moderatorze diecezjalnym.
To on we współpracy z pozostałymi kapłanami już od kilku miesięcy troszczy się, by rekolekcje się odbyły sposób bezpieczny, możliwie najtańszy, a przede wszystkim na chwałę Bożą (mnogość komplikacji, rozmów i załatwiania przeróżnych spraw spoczywa na jego głowie).

W tym miejscu prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, którzy pragną służyć dla nas podczas tegorocznych oaz.
Dobrze, że jesteście!
Bez was oazy nie byłyby możliwe!