Drodzy Przyjaciele Zalesia!

Dzięki pomocy Waszej i Archidiecezji tworzymy Ośrodek Szkoleniowo-Formacyjny myśli katolicko-społecznej im. ks. Franciszka Blachnickiego w Zalesiu k. Bełżyc, w którym będzie mieścił się dom rekolekcyjny. Już od półtora roku trwa wielkie dzieło Bożej Opatrzności,  a wszystko zaczęło się od uchwycenia się Bożego słowa. Dziękuję za Wasze wejście w grono współpracowników Pana Boga i otwartość serc na tę inicjatywę, która wyraża się przez wiele różnych sposobów. Choć budowa już trochę trwa, a temat Zalesia po pierwszym efekcie zaskoczenia i zachwytu osłabł dla niektórych, cieszę się, że jest wiele osób, które regularnie wspiera to dzieło.

Kolejny rok pokazał, że wspólnota jest ogromną siłą. Prace oraz montaże sukcesywnie postępują, a my jesteśmy coraz bliżej otwarcia upragnionego domu rekolekcyjnego. Przed nami jeszcze sporo wysiłku i wiele trudności, ale ufam, że mając po swojej stronie najlepszego Współpracownika i grono życzliwych osób, w kolejnym roku uda się kontynuować prace i szybko doprowadzić do otwarcia istniejącej części domu. Przez miniony rok w Zalesiu wiele się zmieniło: przebudowaliśmy część mieszkalną dawnej szkoły, zamówiliśmy i zamontowaliśmy dodatkowe okna, zostały także położone instalacje i przygotowaliśmy miejsce na montaż kotłowni. Utwardziliśmy fragment drugiej drogi, powycinaliśmy niepotrzebne krzewy. Gruntownie posprzątaliśmy strych, a na podwórzu zainstalowaliśmy nową infrastrukturę kanalizacyjną, przebudowaliśmy także przełącza wody. Rozbudowaliśmy także główną klatkę schodową, prowadzącą na strych, gdzie powstaną kolejne pokoje. Cieszymy się, że udało się wykonać tynki oraz zamontować grzejniki.

Kolejny etap, który lada moment będzie realizowany to wykonanie wylewek samopoziomujących oraz montaż parapetów wewnętrznych. Cieszymy się, że udało nam się kilka razy spotkać  na wspólnym sprzątaniu terenu wokół domu.

Wiele się działo i wiele przed nami. W relacji z postępu prac celowo zapisałem „my”, bo to dzieło nas wszystkich. Środki przekazywane przez Państwa na konto czy w gotówce w całości są wykorzystywane na dom oazowy w Zalesiu. Dziękuję za życzliwość, wsparcie modlitewne i materialne. Zapewniam o pamięci modlitewnej wszystkich naszych dobrodziejów podczas cotygodniowej mszy świętej. 

Niech Bóg wynagrodzi Waszą dobroć i obdarza swoim błogosławieństwem. Na czas świętowania Narodzenia Chrystusa życzę otwartości na Jego działanie.
                          

                                                                                       ks. Jerzy Krawczyk