Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Gorąca prośba o pomoc

Droga Wspólnoto Ruchu Światło-Życie, Diakonia Miłosierdzia zwraca się z gorącą prośbą do Was o wsparcie dla potrzebujących rodzin, w tym szczególnie dla matki wychowującej 16 letnią córkę chorą na raka kości. Jeszcze dziewczynka ma nadzieję, że kiedyś będzie mogła cieszyć się zdrowiem i lepszym życiem.

Ich sytuacja jest bardzo trudna, nie dosyć że zabiegi leczenia są drogie, a pieniędzy nie ma, to kolejka na zabiegi jest odległa. W domku mieszkają, w warunkach niegodnych człowieka: nie ma bieżącej wody, nie ma kanalizacji, dach przeciekający, wilgoć i co najgorsze długi.

Pierwsze kroki jakie podjęliśmy, to mała łatka na dachu, pomalowaliśmy i posprzątaliśmy pokój dziewczynki – pojawiły się pierwsze uśmiechy na jej twarzy. Jesteśmy w trakcie załatwiania szafy do jej pokoju i kuchenki nadającej się do gotowania. Dalsze prace, jakie członkowie Ruchu chcą wykonać to: podłączyć wodę, zamontować szambo i doprowadzić pomieszczenie toalety do używalności. Również podłogi są do wymiany, lecz na to wszystko potrzeba środków, o które bardzo prosimy.

Prosimy także o pomoc dla drugiej rodziny, która pilnie potrzebuje kuchenki i lodówki.

Czekamy również na zgłoszenia od Was – rodzin i ludzi potrzebujących jest naprawdę wiele. Patrząc przez serce kochające i otwarte, razem możemy więcej!

Numer konta do wpłat

Podajemy rachunek Diakonii Miłosierdzia i nr. konta, na które możemy dokonywać wpłat:

Stowarzyszenie DIAKONIA Ruchu Światło-Życie
ks. Blachnickiego 2, 34-450 Krościenko nad Dunajcem
Getin Bank
50 1560 0013 2022 0180 3000 0020
z dopiskiem:  Pomoc rodzinie – Lublin

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy, polecając potrzebujących i darczyńców w comiesięcznej Eucharystii sprawowanej przez ks. Bogusława Suszyło i nas – członków Diecezjalnej Diakonii Miłosierdzia.

W łączności modlitewnej
Agnieszka i Daniel Sawiccy
Diecezjalna Diakonia Miłosierdzia