Lublin – Kraczewice, 4.07.2020 r.

Drogi Księże Wojciechu!

 Jako wspólnota Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej stajemy dziś, aby wyśpiewać Bogu Magnificat za dar Twojego życia i posługi. Chociaż prowadziłeś nas przez 4 lata jako odpowiedzialny w diecezji za oazę, ciągle byłeś żywo zainteresowany życiem oazy. Jeszcze w minionym roku podczas naszego spotkania pytałeś o rozwój Ruchu w Archidiecezji.

Kiedy wspominamy lata Twojego posługiwania jako moderatora archidiecezjalnego, stajesz przed nami jako Ten, którego serce było rozpalone pragnieniem ewangelizacji. Wyjątkowym rysem Twojego posługiwania była troska o kapłanów, pragnienie stworzenia z nich wspólnoty. Stąd wiele wysiłku wkładałeś, aby uczestniczyli w rekolekcjach dla księży w Krościenku, dzięki czemu wielu z nich poznało Centrum Ruchu Światło-Życie.

Podczas Twojej posługi nastąpił wzrost Oaz Dzieci Bożych, zaś młodzież i Oazy Rodzin mogły wspólnie przeżywać rekolekcje. Byłeś otwarty na doświadczenie Kościoła Powszechnego, dlatego bliskie Ci było nauczanie św. Jana Pawła II. Dawałeś wiele możliwości, aby oazowicze mogli spotkać się z papieżem: podczas jego pielgrzymek do Ojczyzny czy Światowych Dni Młodzieży.

Nie był Ci obojętny wymiar materialny. Dzięki Twoim staraniom powstało Centrum Ruchu Światło-Życie przy Archikatedrze, ale także uruchomienie punktów oazowych na terenie archidiecezji, ale także w okolicach Zakopanego czy w Rzymie. Miałeś plany, aby w Bychawce był Dom Oazowy… Ale to stało się Twoją górą Nebo.

Księże Wojciechu, dziś dziękujemy Bogu za dar Twojego życia i posługi kapłańskiej, a przede wszystkim posługi w Ruchu Światło-Życie. Obiecujemy naszą wdzięczną modlitwę. Czyni to moderator generalny Ruchu Światło-Życie, ks. Marek Sędek, który łączy się z nami. My zaś, kapłani – moderatorzy Archidiecezji Lubelskiej od 1. sierpnia rozpoczniemy Msze święte Gregoriańskie w Twojej intencji.

Niech Bóg, który był dla Ciebie Światłem, stanie się Życiem w wieczności. Nie mówimy dziś żegnaj, ale do zobaczenia w nadziei zmartwychwstania.

ks. Jerzy Krawczyk, moderator diecezjalny