Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Drodzy członkowie Ruchu Światło-Życie naszej Archidiecezji!

Trwamy w roku formacyjnym „Dojrzałość w Chrystusie” – roku wyjątkowym, bo naznaczonym wieloma przeciwnościami w przeżywaniu formacji. Ciężar naszego dojrzewania w Chrystusie przesunął się często ze spotkań w małej grupie czy kręgu, na
osobistą modlitwę, lekturę i przyjmowane sakramenty. Nawet najlepiej przygotowane i przeprowadzone spotkania w przestrzeni wirtualnej nie zastąpią nam spotkań realnych. Tym bardziej cenimy sobie każde spotkanie i uśmiech zza maseczki podczas zgromadzeń liturgicznych. Dziękujemy wszystkim, którzy tak wielkodusznie odpowiedzieli na zaproszenie do sztafety modlitewnej. Dziękujemy wszystkim, którzy odważyli się, aby uczestniczyć we mszach świętych i czuwaniach w poszczególnych rejonach. Bardzo cenimy sobie te spotkania, gdy mogliśmy przez Komunię świętą zjednoczyć się z Chrystusem Panem i sobą wzajemnie.

Niebawem będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, czyli Święto Patronalne Ruchu Światło-Życie. Niestety nie możemy spotkać się w tak wielkiej liczbie jak było to dotychczas, ale nie chcemy rezygnować ze świętowania. Dlatego nasze Święto Patronalne poprzedzimy nowenną modlitewną. Każdego dnia będziemy wpatrywać się
w postać Maryi, aby przybliżyć jej ideał.

W drugim drogowskazie Nowego Człowieka czytamy: „Niepokalana jest dla mnie najdoskonalszym wzorem Nowego Człowieka oddanego całkowicie w Duchu Świętym Chrystusowi, jego słowu i dziełu; dlatego oddaję się Jej, rozważam z Nią w różańcu tajemnice zbawienia i naśladuję Ją”.

Przez dziewięć dni poprzedzających Niepokalane Poczęcie na naszym kanale YouTube i Facebooku będzie umieszczana katecheza ukazująca wybrany aspekt życia Maryi oraz krótka modlitwa. Jednocześnie każdego dnia nowenny inna część diecezji zostanie zaproszona do przeżycia Eucharystii w wymiarze rejonowym, a po mszy św. nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Ufamy, że uda się transmitować te msze święte, aby inni mogli łączyć się z nami w tym czasie.

 Msza świętaTermin/rejon
par. Świętej Rodziny w Lublinie g. 19.0029.11(n) Lublin – F. Blachnickiego (I, II, III)
par. św. Barbary w Łęcznej g. 19.0030.11(pn) Łęczna
par. Świętej Rodziny w Chełmie g. 18.001.12 (wt) Chełm
par. św. Michała Archanioła w Lublinie g. 19.002.12 (śr) Lublin – św. Maksymiliana (I, II), św. Jana Pawła II
par. św. Anny w Lubartowie g. 19.003.12 (czw) Lubartów
par. Bychawa g. 19.004.12(pt) Kraśnik
par. św. Jadwigi g. 19.155.12 (so) Lublin – św. A. Boboli (I, II)
par. NMP Matki Kościoła w Świdniku g. 18.006.12 (n) Świdnik
par. Brata Alberta w Puławach g. 19.007.12 (pn) Puławy
 8.12 (wt) Lublin – Archikatedra

Na zakończenie nowenny, 8 grudnia o godz. 20.00 przedstawiciele Ruchu Światło-Życie naszej Archidiecezji (będą obowiązywały wcześniejsze zapisy) spotkają się w Archikatedrze Lubelskiej na mszy św., której będzie przewodniczył bp Adam Bab. W ten sposób każdy z nas będzie miał możliwość uczestniczyć w Święcie Naszego Ruchu.


Liczymy na Waszą obecność i wspólną modlitwę.
ks. Jerzy Krawczyk
Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej
ks. Marek Sawicki

Moderator diecezjalny Domowego Kościoła Archidiecezji Lubelskiej
Renata i Józef Nowakowie

Para diecezjalna Domowego Kościoła Archidiecezji Lubelskiej