Jedną z inicjatyw podjętych w naszej Archidiecezji z okazji obchodów stulecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego było zaprojektowanie i przygotowanie użytkowej glinianej lampki oliwnej ze znakiem ΦΩΣ-ΖΩΗ z dołączoną oliwą i broszurą edukacyjno-ewangelizacyjną o pochodzeniu tego znaku. 

Powstanie lampki wiązało się z prawie dwuletnim okresem „dojrzewania” i realizacji tego projektu, poprzedzonych poszukiwaniem informacji związanych z tym kiedy i gdzie ks. Franciszek zetknął się ze znakiem ΦΩΣ-ΖΩΗ i jak uczynił go oazową „foską”.

W tym miejscu za poszukiwania badawcze i przygotowanie informacji na dołączonej broszurze oraz artykuł na ten temat w Liście Domowy Kościół, nr 163, s. 7-11, bardzo serdecznie dziękujemy członkowi naszej Wspólnoty prof. Maciejowi Münnichowi z KUL JPII. 

Szczególne podziękowania za jej rozprowadzanie kierujemy do ks. Jerzego Krawczyka – moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie oraz Magdaleny i Jacka Orłów, którzy posługiwali w Diakonii Słowa. Dzięki ich zaangażowaniu lampka mogła dotrzeć do wszystkich zainteresowanych osób, także spoza Ruchu.

Lampka stanowi cegiełkę na renowację kaplicy pw. Niepokalanej, Matki Kościoła i św. Maksymiliana w Ośrodku Ruchu Światło-Życie na Sławinku w Lublinie. Kaplica została zaprojektowana zgodnie z eklezjologiczną koncepcją ojca Franciszka i poświęcona 8 grudnia 1971 r. ( w tym roku mija 50 lat od tej daty). 

Z radością informujemy, że w ramach podjętej inicjatywy zebrana została kwota 17.262,00 zł. Zostanie ona przeznaczona w całości na renowację kaplicy na Sławinku. Trwają prace przygotowawcze do podjęcia prac renowacyjnych. 

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy zakupili lampkę i w ten sposób wsparli to dobre dzieło. 

Renata i Józef Nowakowie
Para diecezjalna Domowego Kościoła
Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej

Poprzedni artykułŚwiadectwa i film z wakacyjnej Oazy Rodzin I stopnia w Zboiskach :-)
Następny artykułZaktualizowany kalendarz Domowego Kościoła naszej Archidiecezji