Poszukujemy osób, które chcą pomóc uratować życie dzieci zagrożonych aborcją! Można to uczynić podejmując dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziecko Ci nie podziękuje teraz, ale wyobraź sobie Wasze spotkanie po tamtej stronie, w Niebie, na pewno Cię wtedy uściska! Kto nie byłby wdzięczny za uratowanie życia!

Wyobraź sobie, że stoisz na przejściu dla pieszych. Jest czerwone światło, obok ciebie stoi jakieś dziecko. Samochody zaczynają się zatrzymywać. Już mają pomarańczowe światło i zaraz będą mieć czerwone, a my zielone. Dziecko robi krok do przodu, mimo że jest jeszcze czerwone dla pieszych. Ty szybko chwytasz je za ramię! I właśnie w tej chwili z dużą prędkością przejeżdża tuż przed wami rozpędzony samochód, który chciał jeszcze zdążyć na pomarańczowym… Uratowałeś dziecko! Ono jest w szoku i może nawet jeszcze nie rozumie, co się przed chwilą wydarzyło. Nawet nie podziękowało, ale Ty wiesz, że je ocaliłeś.

Ta historia zdarzyła się naprawdę jednej z naszych członkiń Diakonii Życia. To ona była tym dzieckiem-nastolatką śpieszącą się do szkoły. Do dziś nie wie, kim był jej ratownik, lecz ma nadzieję, że kiedyś w Niebie będzie mogła mu osobiście podziękować. Teraz robi to przez ręce Boga, m.in. zachęcając innych do podjęcia Duchowej Adopcji, aby ratować dzieci, które same nie mogą sobie pomóc.

Ty też możesz uratować dziecko! Nie czekaj jednak na przejściu dla pieszych! Możesz dokonać Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i uratować jedno istnienie! Dziecko Ci nie podziękuje teraz, ale wyobraź sobie Wasze spotkanie po tamtej stronie, na pewno Cię wtedy uściska!

Zainspirowani ideą zbliżającego się Dnia Świętości Życia (25 marca), jako Diecezjalna Diakonia Życia, chcemy, aby na każdym kręgu wybrzmiała informacja o możliwości podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, przez członków Domowego Kościoła (rodzice, dzieci). Niech włączenie się w to dzieło będzie odpowiedzią na słowa św. Jana Pawła II, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, a który mówił: ,,Trzeba, aby dzień ten był przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków Kościoła lokalnego. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. Należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja(…)“.

Dlatego dla każdego kręgu z naszej diecezji przygotowaliśmy specjalny pakiet informacji o tym dziele. W kopercie, którą otrzymacie od Waszej pary rejonowej, znajdują się materiały dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przygotowane przez Fundację MAŁYCH STÓPEK ze Szczecina. Organizacja ta wspiera dobrym słowem i pomocą materialną m.in. kobiety, które zastanawiają się nad aborcją. Codziennie widzą wiele cudów, jak dziewczyny zmieniają zdanie i decydują się urodzić dziecko. Może dzieje się tak, dzięki czyjejś modlitwie, podjętej Duchowej Adopcji w intencji tego właśnie dziecka?

Codzienna modlitwa za dziecko nienarodzone, może towarzyszyć Wam w ramach modlitwy rodzinnej lub małżeńskiej, a nawet stanowić motywację, aby o niej nie zapominać!

Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest to zobowiązanie do codziennej modlitwy jednym dziesiątkiem różańca dowolnie wybranej tajemnicy, trwającej 9 miesięcy, w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Oprócz modlitwy różańcowej za każdym razem krótką modlitwą obejmujemy dziecko oraz jego rodziców. Można zobowiązać się również do dodatkowych duchowych ofiar takich jak przyjmowanie komunii świętej, post, itp. Duchową Adopcję podejmujemy przez złożenie deklaracji, w swojej parafii. Szczegółowe informacje o tym, jak podjąć Duchową Adopcję: Centralny Ośrodek Krzewienia Duchowej Adopcji, Jasna Góra, ul. o. A. Kordeckiego 2, http://www.duchowaadopcja.info/chce-przystapic/

Gdyby pojawiły się u Was pytania lub świadectwa o duchowej adopcji, prosimy o kontakt!

Do podjęcia tego dzieła zachęcamy także kapłanów, młodzież i osoby dorosłe z Ruchu Światło-Życie i spoza naszej wspólnoty. Każdego do kogo trafi ten artykuł i poczuje się wezwany!

Liczymy na Waszą pozytywną odpowiedź na to wezwanie!

Karolina i Paweł Garbacz
Diakonia Życia Archidiecezji Lubelskiej