Alleluja!

Oddajemy w Wasze ręce nową stronę Oazy lubelskiej. Jest to nowoczesna strona, dająca ogromne możliwości i pozwalająca dowolnie filtrować wszystkie wiadomości i treści na niej. Dlatego praktycznie każda, nawet najmniejsza wspólnota, może mieć tu swoje miejsce i dzielić się z innymi dobrem, którego doświadcza.

Chcemy, żeby wszyscy odpowiedzialni w Ruchu z naszej diecezji mogli i publikowali treści ze swoich diakonii, rejonów, wspólnot. Bardzo liczymy na szybkie zaangażowanie i uzupełnienie braków na stronie w miejscach, za które poszczególne diakonie lub osoby są odpowiedzialni.

Ale zamieszczać na stronie treści i newsy może praktycznie każdy oazowicz, z różnymi uprawnieniami w zależności od odpowiedzialności i zaawansowania (dokładnie opisane jest to tu). Jako Diakonia Komunikowania Społecznego i administratorzy strony pomożemy w każdej trudniejszej sytuacji, więc śmiało zwracajcie się z pytaniami bezpośrednio do nas.

Marzy nam się, że będzie to miejsce częściej odwiedzane przez oazowiczów niż Facebook, a treści będą pojawiać się najpierw tu, a dopiero potem będą multiplikowane między innymi kanałami informacyjnymi i linkowane np. na FB. Wszystko przed nami i wszytko w naszych rękach!

Liczymy, że znajdą się dobre dusze, które pomogą nam w uzupełnianiu brakujących treści – to iście mrówcza praca, ale bardzo potrzebna. Czekamy też na nowych Współpracowników, Autorów i Redaktorów praktycznie z każdej wspólnoty w Archidiecezji.

Wiele pomysłów jeszcze nawet nie zakiełkowało, a wiele przyniesie życie i zapotrzebowanie Ruchu. Najistotniejsze aspekty opisane są na stronie o DKS, a dziś chcemy zwrócić Waszą uwagę na kilka rzeczy:

  • Ogromnie cenne jest tworzenie wspólnej strony diecezjalnej, na której w jednym miejscu można znaleźć informacje o życiu wszystkich środowisk w danej diecezji. Nie warto tworzyć wielu małych, zamkniętych obiegów informacji.
  • Należy dbać o multiplikację wiadomości i wymianę informacji między różnymi kanałami informacyjnymi.
  • Diakonia DKS na poziomie parafii powinna się włączyć w prowadzenie strony parafialnej, gazetki, gablot. Jej członkowie powinni uczestniczyć w pracach diecezjalnej DKS.
  • Ważne jest planowanie treści, zwłaszcza relacji (opisów, zdjęć, nagrań audio czy video) ze wszystkich ważniejszych spotkań i wydarzeń w diecezji czy ogólnokrajowych, które na stronach po prostu powinny się znaleźć.
  • Trzeba budować w sobie i innych przekonanie o konieczności wymiany doświadczeń czy dzielenia się informacjami.

Tak więc zaczynajmy na chwałę Pana!

Ps. Prace nad przeniesieniem strony na serwer oazowy wciąż trwają – powinny zakończyć się niedługo – dlatego prosimy o wyrozumiałość za wszelkie niedogodności związane z tym faktem…

Ps. Prosimy zgłaszać (najlepiej mailowo: dks@lublin.oaza.pl) wszelkie uwagi i sugestie dotyczące strony i jej funkcjonowania, gdyż jako nowy projekt nie jest jeszcze tak dopracowana, jak byśmy chcieli…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj