Alleluja!

Oddajemy w Wasze ręce nową stronę Oazy lubelskiej. Jest to nowoczesna strona, dająca ogromne możliwości i pozwalająca dowolnie filtrować wszystkie wiadomości i treści na niej. Dlatego praktycznie każda, nawet najmniejsza wspólnota, może mieć tu swoje miejsce i dzielić się z innymi dobrem, którego doświadcza.

Chcemy, żeby wszyscy odpowiedzialni w Ruchu z naszej diecezji mogli i publikowali treści ze swoich diakonii, rejonów, wspólnot. Bardzo liczymy na szybkie zaangażowanie i uzupełnienie braków na stronie w miejscach, za które poszczególne diakonie lub osoby są odpowiedzialni.

Ale zamieszczać na stronie treści i newsy może praktycznie każdy oazowicz, z różnymi uprawnieniami w zależności od odpowiedzialności i zaawansowania (dokładnie opisane jest to tu). Jako Diakonia Komunikowania Społecznego i administratorzy strony pomożemy w każdej trudniejszej sytuacji, więc śmiało zwracajcie się z pytaniami bezpośrednio do nas.

Marzy nam się, że będzie to miejsce częściej odwiedzane przez oazowiczów niż Facebook, a treści będą pojawiać się najpierw tu, a dopiero potem będą multiplikowane między innymi kanałami informacyjnymi i linkowane np. na FB. Wszystko przed nami i wszytko w naszych rękach!

Liczymy, że znajdą się dobre dusze, które pomogą nam w uzupełnianiu brakujących treści – to iście mrówcza praca, ale bardzo potrzebna. Czekamy też na nowych Współpracowników, Autorów i Redaktorów praktycznie z każdej wspólnoty w Archidiecezji.

Wiele pomysłów jeszcze nawet nie zakiełkowało, a wiele przyniesie życie i zapotrzebowanie Ruchu. Najistotniejsze aspekty opisane są na stronie o DKS, a dziś chcemy zwrócić Waszą uwagę na kilka rzeczy:

  • Ogromnie cenne jest tworzenie wspólnej strony diecezjalnej, na której w jednym miejscu można znaleźć informacje o życiu wszystkich środowisk w danej diecezji. Nie warto tworzyć wielu małych, zamkniętych obiegów informacji.
  • Należy dbać o multiplikację wiadomości i wymianę informacji między różnymi kanałami informacyjnymi.
  • Diakonia DKS na poziomie parafii powinna się włączyć w prowadzenie strony parafialnej, gazetki, gablot. Jej członkowie powinni uczestniczyć w pracach diecezjalnej DKS.
  • Ważne jest planowanie treści, zwłaszcza relacji (opisów, zdjęć, nagrań audio czy video) ze wszystkich ważniejszych spotkań i wydarzeń w diecezji czy ogólnokrajowych, które na stronach po prostu powinny się znaleźć.
  • Trzeba budować w sobie i innych przekonanie o konieczności wymiany doświadczeń czy dzielenia się informacjami.

Tak więc zaczynajmy na chwałę Pana!

Ps. Prace nad przeniesieniem strony na serwer oazowy wciąż trwają – powinny zakończyć się niedługo – dlatego prosimy o wyrozumiałość za wszelkie niedogodności związane z tym faktem…

Ps. Prosimy zgłaszać (najlepiej mailowo: dks@lublin.oaza.pl) wszelkie uwagi i sugestie dotyczące strony i jej funkcjonowania, gdyż jako nowy projekt nie jest jeszcze tak dopracowana, jak byśmy chcieli…

Poprzedni artykułPoszukujemy noclegów dla młodzieży, która zjedzie na synod młodych Archidiecezji Lubelskiej
Następny artykułRelacja ze wspólnotowej Eucharystii w 32. rocznicę śmierci ks. Franciszka Blachnickiego