Oto są bowiem święta paschalne,
w czasie których zabija się
prawdziwego Baranka,
a Jego krew poświęca
domy wierzących.
Exsultet (fragm.)

Umiłowani przez Chrystusa Pana!

Przed nami kolejne Święta Paschalne, które będziemy przeżywać w mroku trwającej pandemii. Choć świat został spowity ograniczeniami, a zalęknione serca są pogrążone w mroku niepewności, chcemy wejść w misterium śmierci Baranka Bożego, który gładzi grzech świata.

Na niepewności świata chcemy odpowiedzieć wiarą, że Krew Umęczonego i Zmartwychwstałego Pana obmywa nas z grzechu. On jest tym, który przełamuje ciemności blaskiem wielkanocnego poranka. Z Jego śmierci tryska Życie, którym jest On sam. To Jezus jako jedyny człowiek „przebił się przez skaliste głazy i mury grobu. (…) Ale treścią radosnej nowiny jest świadomość, że z Chrystusem my wszyscy otrzymaliśmy moc przebicia się przez ścianę śmierci” (ks. F. Blachnicki).

Dziś przyjmując tę dobrą nowinę pragniemy wyrazić naszą łączność i jedność oraz przekazać życzenia, aby nadchodzące Święta Paschalne były przeniknięte nadzieją, pokojem i radością Zmartwychwstania. Niech Chrystus zejdzie do ciemności i lęków naszego życia i opromieni je blaskiem swojej światłości. 

ks. Jerzy Krawczyk
Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej
ks. Marek Sawicki
Moderator diecezjalny Domowego Kościoła Archidiecezji Lubelskiej
Renata i Józef Nowakowie
Para diecezjalna Domowego Kościoła Archidiecezji Lubelskiej

Lublin, Wielkanoc 2021 r.

Wolny od wirusów. www.avast.com

Obszar załączników