piątek, 20 maja 2022

Diakonia Modlitwy

„Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch” - pisał święty Paweł, dlatego w duchu jedności z każdym człowiekiem, czy to oazowiczem, katolikiem, chrześcijaninem czy nieochrzczonym, wspieramy swoją modlitwą wszystkich, którzy tego potrzebują.

Jeśli pragniesz przedstawić swoje prośby, dziękczynienia Bogu, będziemy modlić się wraz z Tobą.
Twoja intencja będzie udostępniona osobom, które pragną modlić się za innych. Kliknij w przycisk "Skrzynka intencji poniżej.

Odpowiedzialni za Diakonię Modlitwy

Moderator:
ks. Szymon Majewski

Odpowiedzialna:
Ela i Tomek Bielawscy
tel. 512 027 477
e-mail: elabiela7@wp.pl

Czym jest Diakonia Modlitwy

Jesteśmy jedną z podstawowych diakonii Ruchu Światło-Życie, ponieważ modlitwa jest podstawową „formą” życia chrześcijańskiego. Jest „oddechem” życia wiary, bez którego ono zamiera.

Stanowimy grupę ludzi w różnym wieku, którzy odkryli w sobie szczególne wezwanie do modlitwy. „Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch” – pisał święty Paweł, dlatego w duchu jedności z każdym człowiekiem, czy to oazowiczem, katolikiem, chrześcijaninem czy nieochrzczonym wspieramy swoją modlitwą wszystkich, którzy tego potrzebują. Każdy może do nas napisać, zadzwonić czy przyjść i poprosić o modlitwę. Obejmujemy modlitewną pamięcią nie tylko cały Ruch i wszystkie jego dzieła ale też wszystkie potrzeby Kościoła. Jeśli jest taka potrzeba, posługujemy modlitwą wstawienniczą.

Poprzez formację staramy się rozwijać powierzony nam charyzmat. Spotykamy się co miesiąc, aby wspólnie uczestniczyć w Eucharystii, ubogacać się wzajemnie doświadczeniem ale też zdobywać wiedzę na wybrany temat, który w każdym roku jest inny. W tym roku pochylamy się nad rozwojem życia duchowego, a pracę formacyjną rozpoczynamy rekolekcjami „Żyć Ewangelią” w Nałęczowie (27-29.09.2019).

Spotkania odbywają się we wtorki, zazwyczaj na Sławinku(ul. ks. Wojciecha Danielskiego). Terminy i miejsce poszczególnych spotkań będą umieszczane na stronie Oazy i Diakonii Modlitwy.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragnąć służyć Kościołowi poprzez modlitwę albo potrzebują modlitwy.

ks. Szymon Majewski
Elżbieta Bielawska

 

Aktualności Diakonii Modlitwy