czwartek, 7 lipca 2022

Rekolekcje Domowego Kościoła

Do istoty pracy formacyjnej w kręgach należy również uczestnictwo w różnego rodzaju rekolekcjach organizowanych przez DK:
rekolekcjach 15-dniowych I, II, III stopnia (oazach rodzin), kilkudniowych Oazach Rekolekcyjnych Animatorów Rodzin (ORAR I i II stopnia), rekolekcjach ewangelizacyjnych i tematycznych. Rekolekcje te przeznaczone są dla małżonków wraz z dziećmi, jeśli nie ma przeszkód organizacyjnych.

REKOLEKCJE DOMOWEGO KOŚCIOŁA

Przeczytaj poniższe uwagi i kliknij na wybrane rekolekcje, aby dowiedzieć się o nich więcej i zapisać się. Zapisy odbywają się za pomocą formularza umieszczone na stronie DK >>>

UWAGA: 
Wszelkich informacji o rekolekcjach
, tj.: zapisach, miejscach, terminach, listach rezerwowych, kosztach, zaliczkach itp. udziela wyłącznie para odpowiedzialna za zapisy na rekolekcje – Anna i Stanisław Sowa: tel. 601 620 551 – Staszek, 663 493 709 – Ania (w godz. 20:00-24:00), e-mail: rekolekcje.lublin@gmail.com

Jeśli są osoby, które chcą uzyskać zaświadczenie o wymaganej wpłacie za rekolekcje w celu przedłożenia w różnych instytucjach (np. zakłady pracy), prosimy taką prośbę wpisać podczas wypełniania formularza w polu „UWAGI oraz ważne informacje, o których powinna wiedzieć para prowadząca”. Wypełnione zaświadczenie przekażemy na podany podczas zgłoszenia adres e-mail. Wniosek o dofinansowanie do Rekolekcji DK – pobierz

Lista rekolekcji organizowanych przez DK Archidiecezji Lubelskiej

Styczeń 2022

Kwiecień 2022

Maj 2022

Czerwiec 2022

Lipiec 2022

Sierpień 2022

OAZY ŻYWEGO KOŚCIOŁA LIPIEC-SIERPIEŃ 2022

Turnus pierwszy  28.06-14.07 (wt-czw)

Oaza Rodzin I
OŚRODEK REKOLEKCYJNO-WYPOCZYNKOWY
pw. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
34-500 Zakopane Cyrhla 37
https://zakopane-cyrhla.pl/

Oaza Rodzin II
Diecezjalne Centrum „Qvo Vadis”,

pl. św. Wojciecha 4, 27- 600 Sandomierz, tel. 15 832 77 82;
https://diecezjasandomierska.pl/diecezjalne-centrum-quo-vadis/

Turnus drugi  15-31.07 (pt-ndz)

Oaza Rodzin II 
Dom Pielgrzyma Zakonu Paulinów w Leśnej Podlaskiej
ul. Bp. K. Moszyńskiego 2, 21-542 Leśna Podlaska,
https://lesnapodlaska.paulini.pl

Oaza Rodzin I
Dom Duszpasterstwa Młodzieży „Porcjunkula”
Serpelice 89,
08-220 Sarnaki
http://ddm.serpelice.org.pl/ 

Oaza Rodzin III (zapisy na listę rezerwową)
Dom Gościnny Kopieniec
Jaszczurówka 26a, 34-500 Zakopane

Oaza Rodzin III  31 lipca-16 sierpnia 2022 roku.
Dom Polski Jana Pawła II
przy Via Cassia 1200 w Rzymie

Turnus trzeci  5-21.08 (pt-ndz)

Oaza Rodzin I 
ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH „NASZ DOM”
ul. Bł. Marii Angeli 1, 64-707 Gębice
https://www.naszdomgebice.pl/kontakt/

* Zapisy przez stronę: https://lublin.oaza.pl/rekolekcje-domowego-kosciola/zasady-zgloszen-na-rekolekcje-dk-archidiecezji-lubelskiej/

Szczegółowe informacje o rekolekcjach

O rekolekcjach z Zasad Domowego Kościoła

Do istoty pracy formacyjnej w kręgach należy również uczestnictwo w różnego rodzaju rekolekcjach organizowanych przez DK: rekolekcjach 15-dniowych I, II, III stopnia (oazach rodzin), kilkudniowych Oazach Rekolekcyjnych Animatorów Rodzin (ORAR I i II stopnia), rekolekcjach ewangelizacyjnych i tematycznych. Rekolekcje te przeznaczone są dla małżonków wraz z dziećmi, jeśli nie ma przeszkód organizacyjnych. Na rekolekcjach (zwłaszcza 15-dniowych) powinien być realizowany także program formacyjny dla dzieci.

 • Program Oazy I stopnia ma charakter ewangelizacyjno-katechumenalny; omawiane są również zagadnienia z zakresu duchowości małżeńskiej.
 • Oaza II stopnia rozwija biblijne podstawy inicjacji liturgicznej; omawiane jest również przeżywanie okresów liturgicznych w rodzinie.
 • Oaza III stopnia ukazuje rzeczywistość Kościoła jako wspólnoty.
 • ORAR I stopnia pogłębia rozumienie istoty, celu, duchowości i metody DK jako nurtu wspólnot rodzinnych w ramach Ruchu Światło-Życie.
 • ORAR II stopnia przygotowuje małżeństwa do świadomego podjęcia posługi pary animatorskiej, ukazując wagę i odpowiedzialność zadań animatorów.

Formację podstawową stanowi przeżycie tematów formacyjnych według podręczników I i II roku pracy, oazy rekolekcyjnej I, II i III stopnia oraz ORAR I i II stopnia. Członkowie DK po przeżyciu formacji podstawowej podejmują formację permanentną poprzez:

 • ciągłe pogłębianie formacji podstawowej,
 • realizację na spotkaniach miesięcznych tematów według materiałów proponowanych przez Centralną Diakonię DK lub według własnego wyboru,
 • udział w rekolekcjach i sesjach tematycznych DK,
 • Triduum Paschalne przeżywane w formie rekolekcyjnej we własnej parafii albo wyjazdowe,
 • uczestnictwo w ORD,
 • udział w rekolekcjach organizowanych przez RŚ-Ż i innych.

Pkt. 19 Zasad Domowego Kościoła

Rekolekcje ewangelizacyjne kierujemy do wszystkich małżeństw DK odczuwających potrzebę ożywienia swej wiary i umocnienia relacji z Panem Jezusem, aby doświadczenie Bożej miłości przeżywane we wspólnocie przyniosło umocnienie wiary i pragnienie podążania za Jezusem.

Celem rekolekcji ewangelizacyjnych jest głoszenie Kerygmatu czyli orędzia o tym, że Jezus Chrystus zmartwychwstał i że ta wiadomość może zmienić życie człowieka i jego samego doprowadzić do doświadczenia zmartwychwstania.

Rekolekcje ewangelizacyjne mają charakter otwarty. Zapraszamy na te rekolekcje wszystkich dorosłych. Biorący w nich udział nie muszą być w Domowym Kościele, nie muszą być nawet w małżeństwie. Zapraszamy także osoby samotne, narzeczonych, osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, przeżywających kryzysy małżeńskie, rodzinne.

Dlatego tych z Was, którzy już byli na takich rekolekcjach lub o nich wiedzą zachęcamy by zaprosili na nie osoby, którym mogłyby one pomóc. Powiedzcie o swoim doświadczeniu rekolekcji. Jeśli ktoś wyrazi zainteresowanie – pomóżcie w kontakcie z parą prowadzącą i w zgłoszeniu przez stronę. Może dla jakiegoś małżeństwa, jakiejś osoby właśnie Wy będziecie szansą na zbliżenie się do Boga.