W ostatni czwartek – 28 marca – odbyła się kolejna już celebracja. Tym razem młodzież przeżywała zakończenie formacji piątego drogowskazu – Słowo Boże.

Czytania, które są przeznaczone na tę szczególną formę przeżywania wzrostu w formacji deuterokatechumenatu, przeprowadziły uczestników przez historię zbawienia, w której Słowo Boże nieustannie objawia swoją moc i skuteczność. O działaniu Słowa w naszym życiu przypomina znak FOS-ZOE: światłość słów Chrystusa daje życie, gdy jest na co dzień realizowane, więc chcemy czynić światło Słowa Bożego naszym słowem życia.

Oto kilka słów świadectw uczestników z przeżywania formacji V kroku:

Podczas celebracji V kroku poznaliśmy kolejne ważne aspekty życia chrześcijańskiego. Przemawiała do nas moc Słowa Bożego, co podkreślała sama nazwa kroku. To, co w szczególności przykuło moją uwagę, to potrzeba uniżenia się i ukorzenia u stóp Pana, a zatem i pokory wobec bliźniego. Mam nadzieję, że dzięki Słowu słyszanemu i wprowadzanemu w życie na każdym jego kroku te właśnie elementy ulegną przemianie.

Wiktor


Celebracja 5 kroku, jakim jest Słowo Boże, uświadomiła mi, jak wielkim darem jest Stary i Nowy Testament. Mimo, że zostały spisane przez człowieka, to jest to słowo samego Boga, który przekazuje nam wielką mądrość życiową, ostrzega przed niebezpieczeństwami, pokazuje konsekwencje grzechu. Zrozumiałem, że głoszenie Ewangelii zawsze będzie związane z odrzuceniem, obelgami, niemiłym przyjęciem. Przetrwanie jednak trudności jest prawdziwym świadectwem naszej wiary. Po spotkaniach formacyjnych i celebracji zorientowałem się, jak wielką moc ma Słowo Boże, i jak ważne jest wprowadzanie przeczytanych fragmentów w swoje życie.

Kuba

Mamy nadzieję, że czujesz się ubogacony świadectwami młodych ludzi. Prosimy Cię więc w tym miejscu o modlitwę, by przeżywana formacja, która niesie światło Chrystusa stawała się w nas życiem. Dziękujemy!

Patrycja Jegorow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj