Drodzy Oazowicze,

W środę (26.01) o godz. 19:00 w Centrum Ruchu Światło-Życie przy ul. Skierki 12 w Lublinie odbędzie się spotkanie formacyjne Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej.

Zapraszamy wszystkich obecnych członków jak i zainteresowanych Liturgiczną Służbą Ołtarza na pierwsze spotkanie formacyjne w tym roku. Spotkanie będzie okazją do zawiązania ducha wspólnoty, a także omówienia spraw bieżących i planów na przyszłość w przyjaznej atmosferze.

Liturgia, szczególnie eucharystyczna, jest uprzywilejowanym miejscem spotkania z Chrystusem w Duchu Świętym, znakiem objawiającym i urzeczywistniającym tajemnicę Kościoła – wspólnoty oraz Źródłem i Szczytem jego życia;
dlatego chcę zawsze jak najpełniej w niej uczestniczyć, a moim zaszczytem i radością jest służba w zgromadzeniu liturgicznym według zaleceń soborowej odnowy liturgii.” (Drogowskaz Nowego Życia nr 7)

Jeżeli poszukujesz swojego miejsca w Ruchu Światło-Życie, jeśli chcesz realizować wezwanie naszego Pana do postawy służby, jeśli chcesz być blisko Chrystusa Eucharystycznego, jeśli chcesz troszczyć się o piękno i godność liturgii to Diakonia Liturgiczna jest miejscem, do którego zmierzasz!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – małżeństwa, dorosłych, młodzież. Niech inspiracją i zachętą będą dla was poniższe słowa:

„Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: Panie, dobrze, że tu jesteśmy…” (Mt 17, 2.4)

Do zobaczenia!

Diakonia Liturgiczna
Odpowiedzialny: Paweł Piwnicki tel. 506 142 781