Aktualizacja!

28.02.2022

NA TEN MOMENT JESTEŚMY ZAOPIEKOWANI. W tym momencie niczego nam nie brakuje. Jesli ktoś planuje coś zbierać, prosimy tego póki co nie przywozić do Księżomierzy. Możemy prowadzić zbiórki, ale musimy robić to myśląc długofalowo, pomoc będzie potrzeba przez kolejne tygodnie.

Jeśli ktoś planuje wybrać się z czymkolwiek do Księżomierzy, prosimy najpierw o kontakt z moderatorem diecezjalnym – tel. 695 760 130.

Wszystkich chętnych do przyjazdu na dzień, dwa do Księżomierzy prosimy o kontakt z parą diecezjalną – tel. 607 072 260 (Renata)
tel. 601 967 405 (Józef).

Szczęść Boże!

*

27.02.2022

Dziękujemy za okazane wsparcie – mamy już pierwszych mieszkańców domu w Księżomierzy.
Na ten moment NIE POTRZEBUJEMY już pościeli, a także trwałej żywności (kasze, makarony, ryże).
Mamy już też bardzo dużo ubrań. O ewentualnych potrzebach w miarę pojawiania się nowych osób będziemy informować.

W tym momencie KLUCZOWE są dla nas środki higieny osobistej (żele, szampony, pasty do zębów, szczoteczki, gąbki, grzebienie). Potrzebujemy tego dla kobiet i dzieci!

Wasza ofiarność i chęć pomocy są wspaniałe, ale prosimy, by nie przyjeżdżać do Księżomierzy spontanicznie, ale by dać znać wcześniej moderatorowi diecezjalnemu. Jak sami wiecie jest to mały dom i każda przestrzeń jest na wagę złota. Chcemy pomagać w zorganizowany sposób.

Szukamy wciąż chętnych osób do pomocy na miejscu, nawet na dzień-dwa. Na najbliższe dni mamy już pomoc, ale myślimy perspektywicznie o kolejnych. Chodzi o przygotowywanie posiłków, gospodarowanie żywnością, sprzątanie, segregowanie darów. Prosimy o kontakt w tej sprawie z moderatorem diecezjalnym.
Ci, którzy deklarowali już swoje zaangażowanie w konkretny dzień u pary diecezjalnej, nie muszą tego robić.

Nie ustawajmy w modlitwie i dobru!

*

26.02.2022

Kochani!

Dziękujemy za liczne telefony, zaangażowanie i chęć pomocy. Nie potrzebujemy już transportu, dom jest posprzątany i przygotowany na przyjęcie skierowanych tam osób.

Na ten moment zaś potrzebujemy: pościeli (160×200), środków chemicznych do sprzątania, prania, a także higieny osobistej.

Kontakt: Mariusz Samolej tel. 663 738 841, Andrzej Łysiak tel. 534 310 320

Szukamy także chętnych osób do pomocy na miejscu, nawet na dzień-dwa. Chodzi o przygotowywanie posiłków, gospodarowanie żywnością. Prosimy o kontakt w tej sprawie z moderatorem diecezjalnym.

*

26.02.2022

Drodzy Oazowicze!

Nasz dom rekolekcyjny w Księżomierzy został udostępniony dla uchodźców. Serdecznie prosimy o pomoc – zapraszamy już dziś do Księżomierzy by pomóc w przygotowaniu domu. Prosimy o koce, materace, wszystko to, co może przydać się na miejscu.

Zapraszamy do zaangażowania w najbliższych dniach w domu w Księżomierzy!

Kontakt do Mariusza Samoleja koordynującego przygotowania na miejscu – tel. 663 738 841

Jeśli ktoś dysponuje busem (przewiezienie żywności z Caritas do Księżomierzy), prosimy o kontakt z moderatorem diecezjalnymtel. 609 574 034

Kilka słód od moderatora diecezjalnego z prośbą o zaangażowanie – https://fb.watch/bpKp4tqKpc/