Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się online w dniu 16 maja 2020 roku.

Droga Wspólnoto!

Para Krajowa
Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa DK

Ze względu na sytuację panującą w Polsce i na całym świecie jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczną pielgrzymkę Domowego Kościoła do Kalisza w takiej formie, jak to było dotychczas, czyli z naszą fizyczną obecnością w Sanktuarium Świętego Józefa w dniu 16 maja.

Pragniemy jednak w tym dniu być razem – stąd prosimy, nie wykreślajcie tego wydarzenia z kalendarza. Pielgrzymka przybierze inną formę: przewidziana konferencja będzie dostępna dla wszystkich do odsłuchania (może też do obejrzenia), akt zawierzenia św. Józefowi też będzie miał miejsce, ale w naszych rodzinach… O wszystkich planowanych elementach będziemy informować bliżej tego spotkania. Ufamy, że św. Jan Paweł II, w którego słowa w szczególny sposób chcieliśmy się wsłuchać w czasie tego spotkania, będzie czuwał nad naszymi rodzinami i wskazywał drogę do świętości.

Rodzinom z diecezji kaliskiej oraz filii krakowskiej, które w tym roku w szczególny sposób miały podjąć posługę w Kaliszu, bardzo dziękujemy za gotowość służenia, ale na ten rodzaj posługi trzeba będzie poczekać rok.

Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa DK


Słowo od pary Diecezjalnej:

Plusem w tej jest sytuacji jest to, że mamy możliwość uczestniczyć w tej pielgrzymce w szerszym gronie
(dotychczas w tym wydarzeniu brała udział niewielka liczba małżonków z naszej diecezji). Konkretne informacje pojawią się bliżej spotkania.

Serdecznie dziękujemy Rodzinom z Rejonu św. Józefa – Parze Rejonowej Eli i Markowi Kukierom oraz Marcie i Krzysztofowi Motyczyńskim za organizację pielgrzymki!

Z zapewnieniem o modlitwie
Renata i Józef Nowakowie para diecezjalna DK
Ks. Marek Sawicki moderator diecezjalny DK