W tych trudnych czasach, w jakich dziś przyszło nam żyć z wielką mocą odezwała się potrzeba stworzenia platformy i miejsca, gdzie moglibyśmy dzielić się ze sobą wiedzą, pomocą, pracą, rzeczami i usługami.

Na co dzień, jako Ruch Światło-Życie tworzymy wspólnotę wiary – dziś jest potrzeba, żebyśmy spróbowali też stworzyć wspólnotę w sensie pomocowym i materialnym.

Wielu z nas ma swoje własne biznesy i prowadzi różnoraką działalność. Na spotkaniach tematy związane z pracą nie są zwykle poruszane i najczęściej nie wiemy czym się zajmujemy zawodowo. O ile w kręgach i mniejszych grupach taka wiedza może się pojawić, to już poza nimi jest o wiele gorzej.

Forum, które chcemy powołać do życia, ma nam pomóc podzielić się swoimi zdolnościami, wiedzą o usługach które świadczymy, a z drugiej strony zapotrzebowaniami, które mamy. Bo dlaczego nie możemy skorzystać z usług osoby z naszego Ruchu, która oprócz tego, że najprawdopodobniej jest dobrym fachowcem, to jeszcze jest moim współbratem w wierze. Lepiej wspierać najpierw swoich bliskich ze wspólnoty, a dopiero potem szukać dalej…

Forum ma być miejscem, które połączy osoby szukające konkretnych dóbr, usług i pomocy z tymi, którzy mogą to zaoferować. Jeśli potrzebuję stolarza, to ogłoszę to na Forum – licząc, że taka osoba się do mnie zgłosi, lub znajdę stolarza spośród tych, którzy już się zareklamowali na Forum. Jeśli mam do sprzedania lub oddania jakąś rzecz – też będę mógł to ogłosić, zaznaczając wyraźnie czy oddaję coś za darmo, czy chcę sprzedać i za ile.

Jeśli mam czas i możliwości zaoferować komuś pomoc w zrobieniu zakupów, to tutaj to zrobię. Jeśli będę potrzebował pomocy w czymkolwiek – to będzie miejsce, żeby to zgłosić i liczyć, że znajdzie się ktoś, kto pomoże w taki czy inny sposób. Możliwości jest tutaj bardzo wiele. Wszystko zależy od nas!

Zakładamy, że Forum będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego zwracamy się z apelem o pomoc w jego tworzeniu, prowadzeniu i moderowaniu. Będzie potrzeba moderowania poszczególnych części, działów lub nawet wątków, żeby nie wkradł się bałagan. Potrzeba będzie też dopilnowania odpowiedniego poziomu oferowanych usług, co będzie zakładać konieczność oceny wykonanej pracy czy usługi…

Założenia Forum wciąż się tworzą ale chcemy zadebiutować już w najbliższy weekend. Ma być to miejsce pomocy dla ludzi z Ruchu Światło-Życie. Dlatego jeśli masz pomysł, jak mogłoby wyglądać takie miejsce, jak można zadbać o jego sprawne funkcjonowanie, jak stworzyć prosty i dobry regulamin, jakie działy powinny się w nim znaleźć – zapraszamy do współpracy! Zostało już niewiele czasu, a do zrobienia jeszcze trochę.

Prosimy chętnych o kontakt mailowy lub telefoniczny z Administratorami strony.

Szczęść Boże!
Paweł Kaniuk