Za nami piękna niedziela października, podczas której w słoneczne popołudnie udało się nam spotkać w sporym gronie w Zalesiu. Rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, by potem cieszyć się darem budowania wspólnoty.

Podczas spotkania mogliśmy przyjrzeć się postępom w pracach, zapoznać się z planami na to miejsce i wsłuchać się w bardzo unaoczniającą opowieść jak to będzie, kiedy dom będzie gotowy do użytku. Oczami wyobraźni już widzieliśmy efekty prac.

Za domem zostało zapalone pierwsze w historii tego miejsca ognisko, które stało się okazją do rozmów, dzielenia życiem. Można było przy nim znaleźć zarówno najmłodszych, jak i starszych uczestników spotkania 😉

Dom to ludzie, bez ludzi nie ma sensu wznosić pięknego, pustego gmachu. Cieszymy się, że dla coraz większego grona Zalesie staje się poznanym i zaprzyjaźnionym miejscem.

Zapraszamy do gorącej modlitwy za powstawanie i rozwój tego domu, a także o wsparcie finansowe na miarę swoich możliwości.

Wszystkich ciekawych jak wygląda to miejsce odsyłamy do prezentacji przygotowanej w październiku, w której widać postęp prac i zmiany jakie nastąpiły od wiosny (dostępna poniżej).