Na dwa tygodnie przed Świętami Paschalnymi już tradycyjnie wyruszyła droga krzyżowa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W piątkowe popołudnie po ulicach lubelskiego Starego Miasta przeszli członkowie i kandydaci KWC, a także wszyscy chętni, którzy chcieli ofiarować swoją modlitwę i świadectwo w intencji osób zniewolonych nałogami.


Podczas spotkania modliliśmy się w intencji osób uzależnionych, a także w intencji ich rodzin, osób współuzależnionych oraz ruchów trzeźwościowych i abstynentów. Podczas rozważań mogliśmy także usłyszeć świadectwa osób, którym udało się wyjść z uzależnienia i osób, które trwają w dobrowolnej abstynencji. Świadectwa były bardzo poruszające, a zwłaszcza odważne słowa młodych o trwaniu w deklaracji abstynencji pomimo braku akceptacji otoczenia i bliskich.


Drodze Krzyżowej przewodniczył moderator Diakonii Wyzwolenia ks. Maciej Głębocki. Cieszyliśmy się obecnością moderatora generalnego ks. Marka Sędka, moderatora diecezjalnego ks. Jerzego Krawczyka, a także liczną obecnością młodzieży, alumnów, dorosłych i małżeństw. Po nabożeństwie w archikatedrze lubelskiej została odprawiona msza święta której posługiwali oazowicze.

W kazaniu usłyszeliśmy, że nasze czytelne świadectwo wiary i uczestnictwa w KWC może nieraz być wystawiane na próbę lub wyśmiane. Możemy w tym zjednoczyć się z Chrystusem cierpiącym, który tego również doświadczył. W naszej misji mamy stawać w pokorze obok braci i sióstr, którzy są słabi i pogubieni. Nie jesteśmy w tym sami i nie pomagamy im naszą mocą. Bez tej świadomości możemy szybko popaść w pychę lub zdezerterować po pierwszym niepowodzeniu. Nie ma innej drogi do doświadczenia wolności, tylko pod znakiem Krzyża prawda może stać się wolnością!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i uczestniczyli w tej wyjątkowej drodze krzyżowej. Dziękujemy za świadectwa, które mogliśmy usłyszeć.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Fot. Basia Szcześniak, Wiktoria Cegłowska, Agata Gajowiak – FOTORELACJA