W środę 10.04.2019 r. odbyło się kolejne spotkanie Diecezjalnej Diakonii Modlitwy. Wspólna Eucharystia, dzielenie Słowem Bożym, omówienie tematu formacyjnego i na koniec wspólne Nieszpory.

W tym roku pochylamy się nad modlitwą Jezusa. Od Niego uczymy się, jak trwać nieustannie w wewnętrznej ciszy. Rozważamy, co dokonywało się pomiędzy Ojcem i Synem na modlitwie i jakie jej skutki dostrzegamy w życiu Jezusa. I tak, jak myślenie Jezusa, Jego słowa, czyny, wrażliwość na ludzi, całe Jego życie było przemienione przez modlitwę, chcemy, aby całe nasze życie było przeniknięte modlitwą, aby stawało się służbą dla drugiego człowieka i dla Kościoła.

„By to osiągnąć, spróbuj każdego dnia kilkakrotnie pomyśleć o tym, że Jezus mieszka w tobie. Choćby tylko przez sekundę – gdy siedzisz w fotelu, myjesz zęby, zakładasz buty, jedziesz metrem… Zwłaszcza w chwilach, które są „pustym przebiegiem” – gdy czekasz na autobus, stoisz w kolejce do kasy, idziesz na wykład. Im częściej to uczynisz, tym łatwiej ci będzie z dnia na dzień żyć w przeświadczeniu, że nigdy nie jesteś sam. Twoje życie stanie się nieustającą modlitwą…”

Cytat pochodzi z książki ks. Andrzeja Muszali „Jak modlił się Jezus„, która w tym roku formacyjnym prowadzi nas na spotkaniach DDM.

Ela Bielawska
z Diakonii Modlitwy