Kochani,

Wszyscy z niepokojem przyjęliśmy w zeszłym tygodniu informację, że nowo wybrana Para Diecezjalna, Ania i Jacek Środowie, po wypadku samochodowym trafili do szpitala.

Po tygodniu wiemy już, że wypadek był bardzo poważny, jednak Ania i Jacek powoli wracają do zdrowia. Otrzymaliśmy od nich wiadomość z podziękowaniem za towarzyszenie im modlitwą:

Kochane pary rejonowe i oazowicze, dziękujemy Wam za każde modlitewne westchnienie, ofiarowana za nas Eucharystię, dobre słowo i chęć pomocy. To Wasza modlitwa sprawiła, że żyjemy i trzymamy się nieźle w tym trudnym dla nas czasie. Niech dobry Bóg wynagradza Wam swoim błogosławieństwem (…)  Pozdrawiamy Was gorąco. Trwajcie w Panu, On jest naszą jedyną nadzieją.

Jacek jest już w domu, potrzebuje teraz czasu na rekonwalescencję i rehabilitację. Ania przebywa nadal w szpitalu w Radomiu. We wtorek czeka ją operacja, po której będą podejmowane kolejne decyzje, co do drogi leczenia.

Gorąco zachęcamy Was do dalszej modlitwy w ich intencji, szczególnie 4 października – o światło Ducha Świętego dla lekarzy, którzy przeprowadzą zabieg Ani.

Grażyna Cebryk
Diakonia Komunikowania Społecznego