Jest nas więcej

0
806

15 października 2023 miało miejsce wiele wydarzeń: Dzień Papieski, Wybory do Sejmu i Senatu, mecz polskiej reprezentacji w piłce nożnej, ale najważniejszym dla rejonu św. Józefa był Rejonowy Dzień Wspólnoty.

Zgromadziliśmy się tego dnia licznie zarówno małżeństwa jak i młodzież i dzieci, aby razem wspólnie radować się i odkrywać żywy Kościół. 

Temat dnia przybliżył nam ksiądz Paweł Moskwiak, który podczas konferencji przytoczył słowa księdza Franciszka Blachnickiego:

„Kościoła, który się urzeczywistnia w nas i wśród nas, aby potem mógł być urzeczywistniany przez nas.”

„Kościół staje się sprawą, która jest w nas a nie obok nas, staje się sprawą naszą z wykluczeniem jakiejkolwiek alienacji”

Kościół, który się urzeczywistnia w nas to ten, który ujawnia się w rodzinie, w małżeństwie, w relacjach z dziećmi. Rodzinie nie tylko w wąskim znaczeniu, ale szerszym w dziadkach, wnukach, dzieciach adoptowanych, itd.

Kościół wśród nas to owoce wiary w rodzinie, a urzeczywistniany przez nas to owocowanie rodziny – jej świadectwo życia. Rodzina nie zastępuje Kościoła. Rodzina jest częścią Kościoła. Dzięki temu, że jesteśmy Kościele nasze życie nabiera większego sensu. Czasem mamy więcej kłopotów, problemów, ale Pan Bóg nie pozostawia nas samych.

W dalszej części spotkania podczas pracy w grupach okrywaliśmy różne obrazy kościoła, tak aby później móc podziękować za dar wspólnoty podczas Eucharystii, gdzie do wspólnoty Domowego Kościoła zostało przyjętych 5 małżeństw formujących się w kręgu przy parafii św. Brata Alberta w Puławach.

Każde z małżeństw wyraziło pragnienie włączenia się do Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło- Życie i zadeklarowało, że będzie się formować według jego zasad. Pary odebrały zapaloną świecę, książeczkę z Zasadami DK oraz drewniany medal Domowego Kościoła.

Zwieńczeniem niedzielnego wieczoru był wspólny posiłek oraz długie rozmowy.

fot. Krzysztof Motyczyński Piotr Kukier