Kościół żywy w Puławach

0
975

17 września 2023 roku w parafii św. Brata Alberta w Puławach, rejon św. Józefa rozpoczął nowy rok formacyjny 2023/2024.

Niech za wprowadzenie w przeżywanie nowego roku pod hasłem Kościół Żywy posłużą nam słowa ks. Franciszka Blachnickiego:

„Kościół w dniu jutrzejszym w konkretnym środowisku albo będzie prawdziwym, żywym Kościołem, albo zniknie, bo żadne formy skostniałe bez ducha, bez treści wewnętrznej nie wytrzymają próby czasu. Tylko autentyczne życie chrześcijańskie, a więc życie w miłości, może się stać i może prowadzić Kościół do lepszej przyszłości. Stać się Żywym Kościołem – to nasze najważniejsze zadanie i to zadanie chcemy wspólnie podjąć. O to chcemy prosić Pana w naszych modlitwach osobistych i wspólnych, żebyśmy otrzymali Ducha Bożego, który by nas prowadził, abyśmy pod Jego tchnieniem budowali Żywy Kościół najpierw w nas i wśród nas, aby potem ten Kościół budować wszędzie.” (Biblioteczka animatora 1978, zeszyt 1: Kościół wspólnotą – wspólnota w Kościele; s. 5-19, http://www.oaza.pl/oaza-zywego-kosciola-2)

Jesteśmy wdzięczni Panu, że na Eucharystii licznie zgromadziły się małżeństwa Domowego Kościoła oraz dzieci i młodzież formujące się w Ruchu Światło – Życie.

Po wspólnej uczcie eucharystycznej zarezerwowaliśmy czas dla siostry i brata na powakacyjne rozmowy przy kawie, herbacie i ciastku. Podczas wspólnego świętowania była okazja do krótkiego podsumowanie zakończonego roku pracy w postaci kilkuminutowego filmu.

Miniony rok był dobry, ale ten nadchodzący będzie jeszcze lepszy.

fot. Zofia Spiżewska, Piotr Kukier, Krzysztof Motyczyński