W sobotę 31 sierpnia 2019 r. arcybiskup Stanisław Budzik oficjalnie powołał ks. Marka Sawickiego do pełnienia posługi moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła.

ks. Marek Sawicki – nowy moderator diecezjalny Domowego Kościoła Archidiecezji Lubelskiej

W tym samym czasie arcybiskup podziękował za posługę byłemu już moderatorowi – ks. Witoldowi Gąciarzowi – za lata służby dla Domowego Kościoła oraz wręczył mu mianowanie na proboszcza Parafii św. Jana Nepomucena w Dorohusku.

ks. Witold Gąciarz – były moderator diecezjalny Domowego Kościoła Archidiecezji Lubelskiej

Po uroczystościach w archikatedrze nastąpiły oficjalne podziękowania i symboliczne przekazanie posługi księdza moderatora DK i pary diecezjalnej DK. Wszystko odbyło się w bardzo przyjacielskiej i radosnej atmosferze.

Była para diecezjalna – Iwona i Włodzimierz Pytlakowie
Nowa para diecezjalna – Renata i Józef Nowakowie


Serdeczne Bóg zapłać posługującym dotychczas: Iwonce i Włodkowi Pytlakom oraz księdzu Witkowi Gąciarzowi – niech Pan Bóg błogosławi za trud włożony w rozwój naszego Ruchu!

Nowemu księdzu moderatorowi życzymy wielu łask Bożych i pomocy zaangażowanych ludzi w pełnieniu tej pięknej posługi, jednocześnie zapewniając o pamięci modlitewnej całej rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie.

Paweł Kaniuk

Ps. Wkrótce postaramy się przybliżyć sylwetkę księdza Marka Sawickiego – nowego moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła.