Gorąco zachęcamy do włączenia się w modlitwę o pokój na Ukrainie – już w środę 23 lutego zostanie odprawiona msza święta w tej intencji. Zapraszamy do parafii pw. bł. P. J. Frassati na godzinę 18.

*

W odpowiedzi na apel abp. Stanisława Budzika (https://archidiecezjalubelska.pl/blog/apel-metropolity-lubelskiego-o-modlitwe-w-intencji-pokoju-na-ukrainie/):

„Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Odpowiadając na zachętę Ojca świętego i apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – proszę wszystkich diecezjan o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. Zachęcam, aby najbliższy tydzień stał się szczególnym czasem solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami.

Wspominajmy ich w Modlitwie powszechnej. Niech miejscowe grupy i wspólnoty podejmą modlitwę w parafiach. Proszę również, aby przez najbliższy tydzień na zakończenie każdej Mszy Świętej odśpiewane były suplikacje o odsunięcie widma wojny, która zawsze niesie śmierć i zniszczenie.

W tym trudnym dziejowym momencie okażmy solidarność i jedność. Zewnętrznym wyrazem naszego zaangażowania będzie podświetlenie przez cały tydzień Wieży Trynitarskiej w Lublinie barwami Ukrainy.

Na czas podjętej modlitwy z serca błogosławię:

                                                                        Wasz biskup Stanisław”

oraz w łączności z oazowiczami na Ukrainie zachęcam gorąco do włączenia się w szturm modlitewny, a także proszę o animację takiej modlitwy w naszych wspólnotach oazowych i parafialnych.

Nie bądźmy obojętni na to co dzieje się tuż obok nas.

ks. Jerzy Krawczyk