Zachęcamy poszczególne rejony do podzielenia się relacjami ze swoich Dni Wspólnoty. Relacje tylko zdjęciowe można zamieszczać na oazowych facebooku, a te wzbogacone opisem – zamieścimy tu…

  • Rejon św. Józefa – link >>>
  • Rejon św. Maksymiliana – poniżej

Rejon św. Maksymiliana I i II rozpoczął swój Dzień Wspólnoty punktualnie o godz. 9:00 w kościele parafialnym Księży Marianów na Bazylianówce.

Wszystkie zebrane gałęzie Ruchu Światło-Życie powitane zostały przez obie Pary Rejonowe: Ewę i Mariusza Sałamachów oraz Agnieszkę i Mariusza Kusyków.

Wśród uczestników cieszyliśmy się obecnością Moderatora Diecezjalnego ks. Jerzego Krawczyka oraz Pary Diecezjalnej Reni i Józka Nowaków.

Naszą wspólnotę zjednoczyła Eucharystia podczas której śpiew ubogacała rejonowa Diakonia Muzyczna.

Podczas mszy do Domowego Kościoła przyjęte zostały nowe małżeństwa z kręgu, który zakończył etap pilotowania.

Po Mszy Świętej dalszy ciąg Dnia Wspólnoty zgromadził nas na konferencji ks. Zdzisława Szostaka – Moderatora Rejonowego pt.: „Moja niewola i moja wolność”.

Uczestnicy nie mogli pomieścić się w sali, do której trzeba było donosić kolejne krzesła.

Ksiądz Moderator przypomniał nam o różnych formach zniewoleń aktualnych i dotykających nas dzisiaj, zwracając uwagę, że nieumiejętne korzystanie ze smartfona powoduje, że staje się „narkotykiem”. Pierwszym krokiem ku wyjściu ze zniewolenia ma być spowiedź i Eucharystia.

Spotkania w grupach pozwoliły nam porozmawiać o tym i podzielić się naszymi spostrzeżeniami i przemyśleniami na naszej drodze do wolności.

Po tych bardzo konkretnych spotkaniach wysłuchaliśmy pięknych i głębokich świadectw osób, które odważyły się podzielić życiem z zebranymi oazowiczami.

Przed Agapą mieliśmy jeszcze cenny czas na Namiot Spotkania, a później przyszedł czas na wspólne rozmowy przy ciastku.

To dobry czas, który jest olbrzymim darem Ruchu i błogosławieństwem dla uczestników Oazy. Chwała Panu.

Andrzej Jaksim