Animatorzy dzieci i młodzieży mają swoje spotkania w każdy wtorek po Mszy Świętej, ostatnim razem jednak miało ono wyjątkowy charakter. Oto krótka relacja i kilka zdjęć z tego wydarzenia.

O tym, że animatorzy chcą się formować i mają ku temu przestrzeń mogliśmy niedawno przeczytać w relacjach ze Szkół Animatora. Jednak ostatnie, wtorkowe spotkanie przybrało szczególną formę. Zebraliśmy się w przebogatej grupie – wnikliwi matematycy naliczyli 35 osób 😀 Skąd taka liczba? Czyżby coś rozdawali za darmo? Czy dostaliśmy jakieś specjalne wezwanie? Pytań może rodzić się bardzo dużo…

Ale od początku… Najpierw Eucharystia na Sławinku. To był czas wsłuchiwania się w Słowo Boże. Czas jedności budowanej na Chrystusie. Czas czerpania sił i wskazówek jak realizować miłość (agape) na co dzień. Trzy osoby przeżyły swój Obrzęd Wybrania, czyli wpisania imienia w czasie drugiego roku formacji deuterokatechumenalnej.

Potem coś dla ciała, agapa w Centrum na Skierki pięknie przygotowana i jak się okazało przesmaczna. Sałatki, ciasta, owoce i inne pyszności szybko znikały. Po posileniu się przeszliśmy do analizy ankiety przeprowadzonej wśród animatorów. Omówiliśmy trudności jakie dostrzegamy, docenialiśmy ile Ruch nam dał i wciąż daje, po propozycjach co możemy konkretnie zrobić i w co się włączyć, została powołana Diecezjalna Diakonia Formacji Diakonii. Animatorzy do niej zaproszeni zostali wskazani przez całe grono jako ci, którzy mają podjąć tę służbę. Jej członkowie będą czuwać przede wszystkim nad formacją i komunikacją animatorów, skupią się także na kształtowaniu Szkoły Animatora, Szkoły Odpowiedzialnej.

To był wieczór pełen radości, entuzjazmu, pomysłów… i często nieoczekiwanych spotkań, po długiej rozłące. Dobrze mieć wspólnotę! ?

Patrycja Ziarkiewicz