Kilka słów w Radiu Plus o zbliżających się wakacjach – http://www.radioplus.pl/wiadomosci-lokalne-czytaj/134338/tegoroczne_oazy_dla_dzieci_i_mlodziezy_odbeda_sie_mimo_epidemii_koronawirusa?fbclid=IwAR0uDBlyR_xXqAhc7icSim2Xp0VrZMJoLZW7e08OppU_9BilkuBOzJJymIs

*

W ostatnim czasie najczęściej zadawane pytanie do moderatora diecezjalnego i odpowiedzialnych Ruchu to: „Co oazami w wakacje?”.

Chcemy uspokoić – na pewno nie pozostawimy Was bez rekolekcji!
Na ten moment nie wiemy jeszcze w jakiej formie się odbędą, ile będą trwały, kiedy konkretnie je zorganizujemy, ale zapewniamy – wakacji bez oazy nie będzie. Od dłuższego czasu trwa wiele narad, dyskusji, dzielimy się pomysłami i przystępujemy do prac przygotowujących rekolekcje. Wszystko co przygotujemy będzie oczywiście dostosowane do obowiązujących norm państwowych i zaleceń kościelnych.

Zachęcamy do pielęgnowania osobistej relacji z Panem Bogiem w namiocie spotkania, do spotkań w grupie (online), choć wiemy, że są dla nas trudne i wymagają większego wysiłku, do życia sakramentalnego, tak by nasza wiara wzrastała i abyśmy nie poddawali się zniechęcaniu i marazmowi.

ks. Jerzy Krawczyk & diakonia formacji diakonii