Pielgrzymka Domowego Kościoła do Puław – link do transmisji

Zapraszamy do oglądania transmisji online o 9.55

0
1479

Uwaga aktualizacja – dodano link do transmisji LIVE.

Tym razem spotkamy się nie w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, ale w kościele Świętej Rodziny w Puławach – 15 maja 2021 roku.

Z okazji ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa i Roku Rodziny, w stulecie urodzin ks. Franciszka Blachnickiego i w czasie prac konsultacyjnych III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, zapraszamy na XXIV pielgrzymkę Domowego Kościoła, którą będziemy obchodzić w wymiarze diecezjalnym. Tym razem spotkamy się nie w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, ale w kościele Świętej Rodziny w Puławach.

W ramach przygotowania do pielgrzymki prosimy o włączenie się w rodzinach w nowennę do Świętej Rodziny (według tekstów modlitw przekazanych drogą elektroniczną przez pary rejonowe), która rozpocznie się 6 maja (w czwartek) i potrwa do 14 maja (piątek).

Chcemy podjąć trud pielgrzymowania i spotkać się razem z małżeństwami z wszystkich rejonów naszej archidiecezji oraz cieszyć się darem wspólnoty, gromadzącej się wokół Jezusa, Maryi i Józefa. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Domowego Kościoła do wspólnej modlitwy o potrzebne łaski przez wstawiennictwo św. Józefa „opiekuna Kościoła Świętego” i „podpory rodzin”.

Obecnie spotykamy się z różnymi trudnościami wywołanymi przez pandemię, dlatego pragniemy jeszcze bardziej zaprzyjaźnić się ze Świętym Józefem, tak bliskim ludzkiej kondycji każdego z nas – jak pisze papież Franciszek – by od niego uczyć się życia Ewangelią. „Ewangelia mówi nam, że Bóg zawsze potrafi ocalić to, co się liczy, pod warunkiem, że użyjemy tej samej twórczej odwagi co cieśla z Nazaretu, który potrafi przekształcić problem w szansę, pokładając zawsze ufność w Opatrzności” (Patris corde 5).

Życzymy Wam, Kochani, odwagi św. Józefa w podjęciu decyzji o wyruszeniu w drogę na spotkanie i modlitwę w kościele Świętej Rodziny w Puławach!

Program pielgrzymki:
10.00 – zawiązanie wspólnoty
10.15 – „Piękno małżeństwa i życia rodzinnego w świetle Amoris laetitia” – konferencja ks. Marek Sawicki
10.45 – świadectwo małżonków
11.15 – Eucharystia, przewodniczenie i homilia ks. Marek Maj
Akt zawierzenia małżeństw, rodzin i Domowego Kościoła św. Józefowi.
Możliwość nabycia materiałów formacyjnych u Diakonii Słowa.
12.30 – Czas dla rodziny

Adres kościoła:
Kościół Świętej Rodziny w Puławach
ul. Saperów Kaniowskich 2, 24-100 Puławy
https://goo.gl/maps/DJQSSzTLBpLM6v177
51.41130505071331, 21.979997274873316

Dojazd we własnym zakresie.
Dla tych, którzy nie będą mogli być obecni w Puławach przygotowujemy transmisję dostępną pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=NeHlT-G9hlc.