Gorąco zachęcamy i zapraszamy wszystkich do włączania się w prace nad współtworzeniem NASZEJ strony oazowej! Prosimy o nadsyłanie relacji, fotorelacji, świadectw, zaproszeń, tekstów polemicznych, opinii, recenzji, treści formacyjnych – wszystkiego, co mogłoby zainteresować i ubogacić innych oazowiczów.

Kogo potrzebujemy?

Ciągle potrzebujemy Współpracowników, Autorów a w późniejszym czasie również Redaktorów do pracy przy naszym serwisie oazowym. Szukamy też autorów zdjęć. Każdy może współtworzyć i ubogacać naszą stronę oazową…

  • Redaktor może publikować własne wpisy, edytować i usuwać wpisy innych użytkowników, zarządzać kategoriami i tagami wpisów, edytować i usuwać pliki w bibliotece multimediów, zarządzać komentarzami oraz dodawać i publikować strony. Innymi słowy może robić wszystko, co jest związane z treścią strony.

Redaktor powinien być członkiem Diakonii Komunikowania Społecznego (ze względu na największe uprawnienia do wstawiania i modyfikowania treści na stronie)  i aktywnie uczestniczyć w redagowaniu strony oazowej i pracach Diakonii.

  • Autor może dodawać i publikować własne wpisy oraz edytować je i usuwać (nawet po publikacji). Może także dodawać pliki do biblioteki multimediów (wgrywać na serwer) i zamieszczać je w swoich wpisach.

Autorem może być każdy chętny do dzielenia się przemyśleniami i relacjonowania wydarzeń dziejących się we wspólnotach. Ze względu na dość duże uprawnienia, powinien być osobą zweryfikowaną przez członków DKS, lub poleconą przez odpowiedzialnych w Ruchu oraz przejść podstawowe szkolenie „Jak wstawiać wiadomości na stronę oazową”.
Każda diakonia, gałąź Ruchu a także Para Rejonowa może oddelegować od siebie jednego Autora odpowiedzialnego za dostarczanie informacji z tej konkretnej diakonii, gałęzi Ruchu lub rejonu.

  • Współpracownik to użytkownik, który może dodawać wpisy (bez możliwości wstawiania zdjęć), ale nie może ich samodzielnie publikować (zapisują się one jako szkice, a następnie musi je zaakceptować Redaktor lub Administrator). Współpracownik ma możliwość edycji i kasowania swoich wpisów przed publikacją. Zdjęcia należy przesłać mailowo do Redaktora lub Administratora, który je wstawi oraz ostatecznie zaakceptuje i opublikuje wpis.
    Przygoda z redagowaniem strony oazowej zaczyna od Współpracownika.

Każdy może współredagować naszą wspólną stronę Oazową!

  • Każdy oazowicz – od tego najmłodszego do najstarszego – może być współautorem treści na naszej stronie – wystarczy tekst i zdjęcia przesłać mailem na adres: lublindks@gmail.com – resztą zajmie się redakcja 🙂

O tym, jak stworzyć i opublikować newsa na stronie oazowej przeczytasz/zobaczysz tu: https://lublin.oaza.pl/krotka-instrukcja-jak-stworzyc-i-opublikowac-newsa-na-stronie-oazowej/
Jest to instrukcja dla Autorów, gdyż dopiero Autor może samodzielnie wstawiać zdjęcia na stronę. Współpracownik musi prosić o wstawienie zdjęć Redaktora lub Admina…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj