Podaj cegłę!

0
2102

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Prace w naszym oazowym domu ruszyły pełną parą – w tym momencie są skuwane stare tynki. Lada moment rozpoczną się prace murarskie związane z przebudową ścian wewnętrznych. W związku z tym ustaliliśmy w gronie odpowiedzialnych diecezjalnych (ks. Jerzy Krawczyk, ks. Marek Sawicki oraz Renata i Józef Nowakowie), że wykorzystamy cegłę, która została złożona przed laty na naszej działce w Matczynie. Dzięki temu będziemy mogli wybudować z niej choć część ścian działowych.
Po oględzinach okazało się, że cegła nie nadaje się do transportu w takim stanie: palety na których jest złożona są nadgnite, co nie daje gwarancji na to, że uda się załadować samochodem typu HDS. Ponadto same cegły częściowo są pokruszone, w związku z tym prosimy Was o pomoc.

Potrzebujemy na poniedziałek/wtorek 26/27.07 materiały:

  • palety przemysłowe – 20 szt
  • big bag na gruz 1m3 – 2 szt
    Jeśli nie znajdziemy darczyńców na te materiały, to zakupimy je, ale jedocześnie uszczupli to zebrane fundusze, a czasami może nam zalegać coś z tych rzeczy.

Potrzebujemy także rąk do pracy:
od wtorku 27.07 (godz. 16.00-20.00) – do przekładania cegły ze starych palet na nowe. Ufam, że do końca tygodnia uda się przełożyć te cegły.

A może ktoś z oazowiczów dysponuje samochodem z HDS? i mógłby przetransportować materiały z Matczyna do Zalesia?

Osoby, które mogą i chcą pomóc, proszę o zapisanie się w formularzu. Znajduje się on tutaj.

Nasz wkład traktujemy jako diakonię, czyli nasz bezinteresowny dar z siebie. W miarę możliwości będziemy starali się wspólnie wyjeżdżać z Lublina i tam wracać. Proszę aby wziąć ze sobą odzież roboczą i rękawiczki, nakrycie głowy.

Kontakt:
Ks. Jerzy Krawczyk – moderator diecezjalny
moderator.lublin.oaza@gmail.com
tel. 609574034