Mija kolejny tydzień pomocy uchodźcom z Ukrainy w Księżomierzy. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób w tą pomoc się zaangażowali, za modlitwę, przekazane dary i środki finansowe, za pełnione w dzień i w nocy dyżury, każdy gest dobroci, troskę i zainteresowanie.

W pomoc zaangażowało się wiele osób nie tylko z Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła, wspiera nas także Parafia i lokalna społeczność. Aktualnie finalizowane są kwestie formalne związane ze wsparciem finansowym Caritas i koordynowaniem pracy ośrodka.

W Księżomierzy przebywa jednocześnie nawet do 60 osób, ale ta liczba jest zmienna. Część przyjeżdża na krótko i rusza dalej, niektórzy znaleźli tutaj swoje miejsce, aby przeczekać ten trudny dla nich czas. Te osoby myślą o podjęciu pracy, część dzieci rozpoczęła naukę w szkole lub poszły do przedszkola. Nastawiamy się na to, że pomoc będzie potrzebna przez dłuższy czas.

Na ten moment mamy wszystko czego potrzebujemy do utrzymania ośrodka i zabezpieczenia potrzeb ukraińskich rodzin. Jeśli pojawią się jakieś szczególne potrzeby czy prośby będziemy Was informować i prosić o pomoc. To czego nam potrzeba nieustannie to modlitwa o pokój i o to, by „nasze” rodziny mogły jak najszybciej wrócić do swoich domów.

Z Panem Bogiem!

Renata i Józef Nowakowie
para diecezjalna Domowego Kościoła


Wiadomość z 6 marca 2022 r. poniżej:

Kochani bardzo dziękujemy za modlitwę, przekazane dary, wolontariuszom za pomoc i obecność w Ksieżomierzy.

Do utrzymania domu potrzebne będą także pieniążki na opłacenie rachunków, głównie gazu, prądu i wywozu nieczystości, bo to duże koszty.

Jeśli ktoś chciałby dokonać wpłaty może to zrobić na konto Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło Życie Archidiecezji Lubelskiej
Bank Pekao S.A. nr 87 1240 1503 1111 0010 7017 0255 koniecznie
z dopiskiem pomoc dla uchodźców – Ksieżomierz

Z Panem Bogiem!

Renata i Józef Nowakowie
para diecezjalna Domowego Kościoła