W miniony weekend, czyli 8-10 marca 2019 r., odbyła się sesja Szkoły Animatora I roku. Oto krótka relacja jednej z uczestniczek:

Podczas konferencji pogłębialiśmy swoją wiedzę na temat katechumenatu, tego jak Ruch Światło-Życie wykorzystuje wypracowane w pierwszych wiekach Kościoła elementy, by chrześcijanin mógł przyoblec się w nowego człowieka. Poznaliśmy też trochę teorii – od budowy roku liturgicznego, przez naszą posługę w Kościele, aż po rolę muzyki podczas Eucharystii. Nabytą wiedzę mogliśmy wykorzystać w praktyce, wybierając pieśni na Mszę Świętą danego dnia. Pogodny wieczór „Kiedy jesteś chory…” pozwolił nam odprężyć się po intensywnej sobocie i spojrzeć na chorowanie z trochę innej strony 🙂

W niedzielę w czasie Eucharystii odbył się Obrzęd Wybrania, czyli wpisania imienia, podczas którego mogliśmy poczuć się jak pierwsi chrześcijanie wstępujący do wspólnoty uczniów Chrystusa. Otrzymaliśmy także notatniki, które pomogą nam dobrze przeżyć niedawno rozpoczęty czas Wielkiego Postu.

Magdalena Wadowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj