„Wybrałem Cię,
jestem przy Tobie,
mówię do Ciebie,
módl się dużo
i trwaj w Miłości Mojej.”

(z podręcznika do Oazy Światłości)

W drugi tydzień ferii dom w Księżomierzy zapełnił się po brzegi! Gwar było słychać z dużej odległości; o 17.00 rozpoczęliśmy Oazę Światłości dla uczniów klas 6-8.

Jak wiele łask i dobra przygotował nam Pan mogliśmy się doskonale przekonać podczas tej konkretnej Oazy Światłości w Księżomierzy, gdy rozważaliśmy w poszczególne dni słowa: „Wybrałem Cię, jestem przy Tobie, mówię do Ciebie, módl się dużo i trwaj w Miłości Mojej.”. Przez 5 dni, gdzie podstawę stanowiły różańcowe tajemnice światła zbliżaliśmy się do jedynego źródła prawdziwego światła dla nas – Jezusa Chrystusa.

W dużej grupie (63 osoby!) pełnej żywiołowych, różnorodnych i radosnych osób przeżywaliśmy piękny czas rekolekcji; pomimo nieraz dokuczającej ciasnoty w kaplicy, czy też jadalni, pomimo kolejki do umycia się, pomimo braku luksusów.

Nie zabrakło modlitwy, Eucharystii, ale również czasu dla wspólnoty, śpiewu, gry w planszówki.

Naszej inspiracji w wierze szukaliśmy także w świętych, m.in. Chiarze Luce Badano czy też Piotrze Jerzym Frassati przez scenki, animacje, quizy i życiorysy. Uczestniczyliśmy w ćwiczących nasze zgranie i kreatywność warsztatach oraz pogodnym wieczorach.

W czasie Oazy Światłości spadł także śnieg – sprawił nam wiele radości i frajdy podczas spaceru! Już wyjeżdżając z Księżomierzy mogliśmy zauważyć, że w sąsiednich miejscowościach go nie było – super było dostać taki prezent od Boga!

5 dni w Księżomierzy minęło bardzo szybko i trzeba było spakować się, by powrócić do domu. Powrót oznacza też zbliżającą się wielkimi krokami szkołę i powrót do obowiązków. Jednak nie jest nam to straszne! Obdarowani i pełni siły duchowej wróciliśmy by w codzienności żyć owocami naszej oazy.

… a w bonusie na zakończenie rekolekcji ksiądz moderator „zagrał” nam swój popisowy numer 😉

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/HpJs1rjUMpJx2Pth7

Patrycja Ziarkiewicz