Pierwszy tydzień ferii, wolne od szkoły… Co zrobić z tym czasem?
Młodzież z naszej diecezji postanowiła udać się do Ksieżomierzy aby przeżyć tam swoją Oazę Ewangelizacji.

Razem z Nikodemem, Samarytanką i Chromym odkrywali miłość Boga i jej realne działanie w swoim życiu. Ta licząca aż 40 osób grupa wspólnie się modliła, tańczyła, głośno śpiewała i jadła przepyszne jedzonko, czyli robiła to, co wspólnota lubi robić najbardziej!

Bogu dziękujemy za ten czas!

A oto świadectwa uczestników:

Więc podczas tych rekolekcji zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę zasługuję na miłość Boga. Bez względu na moje grzechy On mnie kocha i jako mój Tatuś chce dla mnie jak najlepiej, ale jednak daje mi wolną wolę, pozwala decydować o swoim życiu. Od tych rekolekcji zaczęłam zauważać, że wszystko co nas otacza jest stworzone z miłości Boga. Mega mocnym dla mnie przeżyciem było, gdy w dniu spowiedzi jedna z osób prosto w oczy powiedziała mi, że Bóg mnie kocha i chce się ze mną dziś zobaczyć, to było takie awww.”

„W tym roku pojechałam na Oazę Ewangelizacji. Pierwszy raz mogę szczerze powiedzieć, że poczułam prawdziwą obecność Boga. Przez całe rekolekcje było czuć jego działanie, ale najbardziej mi zapadł w pamięć dzień pokutny- niesamowite jest to, jak Bóg potrafi działać. Czuję się jakbym pokochała siebie na nowo, była czysta i niewinna, tak jak dziecko. Uświadomiłam sobie co to jest szczera i bezinteresowna miłość Boga oraz jak bardzo istotne jest kierowanie się w życiu prawdą. Dużo wyniosłam z tych rekolekcji i cieszę się, że mogłam w nich uczestniczyć, bo nic się nie dzieje bez powodu.

„Na rekolekcjach byłem 3 raz… niby chodziłem do kościoła, codziennie się modliłem, ale tego nie czułem. Moja modlitwa była pusta i nie widziałem żadnych jej efektów, choć bardzo się starałem. Dopiero na Oazie Ewangelizacji poczułem, że Bóg jest zawsze przy mnie i każda moja modlitwę wysłuchuje – nawiązałem z nim relacje jak z przyjacielem. Podczas dnia pokutnego poszedłem na spowiedź i oczekiwałem czegoś wielkiego, jakiejś nauki która mi bardzo dużo da. Nie dostałem jej, za to dostałem zwykłą rozmowę jak z przyjacielem, która bardzo dużo mi dała i pokazała, że ksiądz który nas spowiada jest tak samo grzesznym człowiekiem jak ja.”

„W dniach od 12 do 17 stycznia 2020 roku pierwszy raz uczestniczyłam w Oazie Ewangelizacji odbywającej się w Księżomierzy. Mimo poprzedzającej niepewności i lęku przed przyjazdem, bardzo cieszę się, że mogłam tam być. Te rekolekcje były dla mnie czasem odnowy, skruszenia serca, poważniejszego i głębszego zastanowienia się nad moimi uczuciami. Na nowo mogłam odbudować i wzmocnić moją więź z Panem Bogiem oraz uświadomić sobie, że to On zawsze powinien być u mnie na pierwszym miejscu. Miałam możliwość ponownego poczucia Jego bliskości i dostrzeżenia jej w codziennych sprawach. Nauczyłam się jak kochać Boga, siebie i innych ludzi. On jest przecież w każdym z nas. Za to, że mogłam tam być i na nowo zacząć żyć pełnią mocy i wiary – chwała Panu!”

Weronika Karwacka