Rejonowy Dzień Wspólnoty w Puławach

0
861

Tegoroczny temat roku, „Życie w świetle” zobowiązuje nas do poszukiwania na nowo spotkania z Jezusem Chrystusem, który chce abyśmy jaśnieli jego światłem.

„W konkretnym czasie, okolicznościach, miejscu odkrywamy w świetle siebie i nasze wspólne posłanie, by żyć w świetle i być światłem dla innych.” To światło ma rozświetlać nie tylko najbliższe otoczenie, ale ma promieniować w rodzinie, pracy i w najdalszym krańcu świata. 

Małżeństwa i młodzież z rejonu św. Józefa rozpoczęły świętowanie Rejonowego Dnia Wspólnoty od zawiązania wspólnoty i wezwania Ducha Świętego. Następnie podzieliliśmy się refleksjami na podstawie wylosowanych fragmentów Pisma Świętego.

Ksiądz Paweł w krótkich „żołnierskich słowach”, a jednocześnie tak mocno treściwych wskazał jak dawać świadectwo wiary. Szczególnie wartościowe było przedstawienie realnych przykładów z życia rodzinnego księdza. 

Zachęceni tymi słowami podjęliśmy pracę w grupach, której efektem był papirus ewangelizacyjny –  spis konkretnych sposobów do dawania świadectw o Chrystusie.

Zwieńczeniem świętowania była wspólna Eucharystia, podczas której małżeństwa z kręgu przy parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach zostały włączone do Domowego Kościoła, a para pilotująca nowo powstały krąg przy parafii Św. Rodziny w Puławach odebrała świecę oazową.

Po intensywnej pracy nastał czas na chwilę posilenia ciała oraz ducha w trakcie rozmów na tematy wszelakie – przy kawie, herbacie i pysznych przekąskach.  

Cieszymy się, że byliście z nami:)