Rejonowy Dzień Wspólnoty. Nowy Krąg Domowego Kościoła w Rejonie św. Józefa

0
1387

13 marca 2022 roku świętowaliśmy III Wielkopostny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, którego tematem przewodnim był Krzyż. Tym razem spotkaliśmy się w Parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach.

Wzruszeniem i wielką radością było dzielić ten czas z Wiktorią, która wraz z Mężem pełnią obecnie posługę Pary Krajowej Domowego Kościoła w Ukrainie, a Wiktoria z dziećmi znalazła obecnie schronienie w Polsce. W tym trudnym czasie dla Ukrainy szczególnie gorąco prosiliśmy Pana Boga o dar pokoju na świecie.

W duchu wdzięczności za charyzmat Ruchu Światło-Życie i Jego założyciela – Sługę Bożego księdza Franciszka Blachnickiego, świętowaliśmy włączenie nowego kręgu do Domowego Kościoła. Powstał on przy Parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach, a jego opiekunem jest ks. Mariusz Kozina. Z rąk moderatora rejonowego RŚ-Ż małżeństwa otrzymały błogosławieństwo i zapalone świece – symbol Chrystusa, naszego Światła i Życia.

Z serca dziękujemy wszystkim obecnym i ochoczo posługującym. Modlitwą otaczamy nieobecnych. Słowa wdzięczności i dar modlitwy kierujemy do wszystkich małżeństw w nowym kręgu DK, Iwonki i Włodka Pytlaków, którzy podjęli posługę pilotażu oraz ks. Mariusza Koziny moderatora powstałego kręgu. DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!