W dniach 15-17 listopada 2019 r. trzy małżeństwa z Diakonii Życia Diecezji Lubelskiej prowadziły rekolekcje tematyczne pt. „Seksualność małżeńska – dar i zadanie” w Górkach koło Garwolina u księży Michalitów.

M. i A. Pytkowie, D. i A. Huszalukowie, K. i M. Kanadysowie

Omawiane tematy dotyczyły:
– źródła miłości małżeńskiej,
– fundamentów więzi małżeńskiej,
– aktu małżeńskiego,
– płodności w różnych okresach życia,
– nowych technologii wspomagających obserwację płodności

Oprócz konferencji rekolekcje były prowadzone metodą warsztatową, w grupach oraz zapewniały indywidualne konsultacje z małżeństwami prowadzącymi. Wspierał je duchowo ks. Marek Andrzejuk, który w kazaniach celnie nawiązywał do tematów konferencji. Życie zanurzone w Bogu wymaga „wyjścia z Sodomy i wejścia do Arki” – powiedział ks. Andrzejuk.  Bóg wskaże nam właściwy kierunek działań i zapewni bezpieczeństwo, tak jak poprowadził Noego. Trzeba Mu tylko zaufać!

Te wspaniałe rekolekcje zorganizowali Ania i Marek Wójciccy z diecezji siedleckiej, którzy dbali o serdeczną i domową atmosferę. Bliskość przyrody,  pięknego lasu  i opieka Matki Bożej Fatimskiej z sanktuarium w  Górkach sprawiły, że wiele małżeństw zdecydowało o rozpoczęciu  chrześcijańskiego stylu życia z płodnością, opartego na rzetelnej wiedzy i umiejętnościach  na miarę XXI w. Tak rodzą się wolni ludzie, którzy budują Nową Kulturę.

Zapraszamy na kolejną edycję, aby na nowo złapać „wiatr w skrzydła” małżeńskiej miłości!

Wdzięczni Bogu za dar prowadzenia rekolekcji
M. i A. Pytkowie, D. i A. Huszalukowie, K. i M. Kanadysowie