Drodzy Członkowie Ruchu Światło-Życie!

23 października nasz Moderator Diecezjalny ks. Jerzy Krawczyk leci do Kenii, gdzie Ruch Światło-Życie osiadł na stałe. Od 2014 roku regularnie przyjeżdżają tam animatorzy z Polski, żeby dbać o tamtejszą formację. Animatorami na rekolekcjach są już także lokalni animatorzy. Spotkania odbywają się przy kilku parafiach i szkołach, gdzie są obecni nasi oazowicze. Ruch podejmuje też działania charytatywne.

Wspieramy trzy ośrodki – szkoły i domy dziecka – programem Adopcja na odległość, dofinansowujemy edukację wyższą oazowiczów, współprowadzimy program dożywiania chłopców ulicy. Warto również wspomnieć o Shalom Home – szkole sierocińcu, w którym przebywają dzieci od 1 do około 22 roku życia. Już od kilku lat to miejsce odwiedzają animatorzy Ruchu Światło-Życie. Tu spędzają czas z dziećmi, organizują im zajęcia, pomagają w codziennych obowiązkach i prowadzą rekolekcje. Od marca 2020 r. jest tam na stałe animatorka Ruchu Światło-Życie z Archidiecezji Krakowskiej – Ewa Korbut, która koordynuje działania i wspiera proces kształtowania się oazy na tamtejszych ziemiach.


W związku z wyjazdem Księdza Moderatora pragniemy podczas Rejonowych Dni Wspólnoty w naszej diecezji, zorganizować zbiórki pieniędzy do puszek, dzięki którym wesprzemy dzieło Ruchu w Kenii. Oprócz wsparcia finansowego potrzebujemy również darów rzeczowych, takich jak:
– balony
– kolorowanki
– długopisy ołówki, kredki, flamastry
– różańce (mogą być również używane).

Wymienione rzeczy będzie można przynieść na Dzień Wspólnoty w swoim rejonie. Resztę potrzebnych rzeczy zostanie zakupionych z części pieniędzy zebranych do puszek.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Więcej informacji o bieżących działaniach Diakonii Misyjnej w Afryce znajdziecie na profilu facobookowym: OAZA W AFRYCE

Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej