Jesteśmy małżeństwem od 13 lat, w Domowym Kościele formujemy się od 6 lat. Mamy 9 letniego syna Szymonka. Nasze ostatnie rekolekcje odbyły się w Zakopanem w terminie od 14 do 30 lipca 2023 r. Były to rekolekcje Oazy Rodzin III° kończące naszą formację podstawową. Bardzo dużo dobrego słyszeliśmy o III° rekolekcji Oazy Rodzin i zależało nam, aby tego doświadczyć jak najszybciej. Miejsce w którym byliśmy dodatkowo wpływało pozytywnie na ich przeżywanie.

Poznając program rekolekcji byliśmy na początku zdziwieni aby odbywać dialog małżeński codziennie i to w dużo krótszym czasie. Jednakże nic nie dzieje się bez przyczyny i teraz z perspektywy czasu widzimy jak ważne były te nasze wspólne chwile w Jego obecności. Wiemy teraz, że nie ilość czasu jaki poświęcamy drugiej osobie jest najważniejszy ale to co w tym czasie powiemy drugiej osobie. Zdarzały się dni, kiedy nic do siebie nie mówiliśmy ale i te chwile były nam potrzebne po to by poznać siebie w tej ciszy, w tym przebywaniu sam na sam i w przebywaniu z Nim.

Każde rekolekcje sprawiają, że poznajemy innych ludzi i nawiązujemy z nimi relacje, które powodują że z czasem coraz łatwiej jest nam się otworzyć. To prowadzi do świadectw, które w trakcie tych rekolekcji bardzo głęboko utkwiły w naszych sercach. Piękne świadectwa pary prowadzącej dodały nam ogromnej siły i wiary, że to co robimy na co dzień nie jest niczym nietypowym i nadzwyczajnym lecz jest to zwykła codzienność i powołanie. Dzięki temu, że mieliśmy to szczęście powiedzieć własne świadectwo w trakcie rekolekcji na Dniu Wspólnoty wiemy, że wszystko ma swój plan. Już dzisiaj widzimy owoce tych rekolekcji i świadectw w każdym aspekcie naszej codzienności.

Były to rekolekcje kończące naszą formację podstawową lecz nie były to nasze ostatnie rekolekcje. Wiemy, że to jest dopiero początek naszej drogi w Domowym Kościele i dzięki przeżyciu Oazy Rodzin III° patrzymy na wiele codziennych spraw całkiem z innej perspektywy, co w życiu jest ważne a co nieistotne. Polecamy każdemu małżeństwu formującemu się w Domowym Kościele przeżywanie 15 dniowych Oaz Rodzin dzięki którym mogą bardziej pogłębić swoje relacje małżeńskie w jedności z Panem Bogiem, poznać lepiej siebie nawzajem oraz doświadczyć świadectw, które mogą przywrócić życie na właściwe tory.

Ewa i Zenek Maleszyk