Zbliżamy się do Triduum Paschalnego – świątecznych i najuroczystszych w ciągu roku obchodów tajemnicy naszego odkupienia.

Przeżycie Triduum Paschalnego we wspólnocie jest jednym z ważnych etapów formacyjnych w programie deuterokatechumenatu, przyjętym i realizowanym w Ruchu Światło-Życie. Jednak w tym roku ze względu na stan epidemii nie możemy ani zorganizować rekolekcji, a także w przypadku większości wiernych, nie uda się nam wziąć udziału w poszczególnych liturgiach w kościołach.

W sieci pojawiło się wiele propozycji, które mają pomagać nam przeżywać Święta w domu. Tu znajdziecie bazę godnych polecenia inspiracji, głównie oazowych – każdy może znaleźć coś dla siebie…

Pascha z ojcem Franciszkiem (www.oaza.pl)

http://www.oaza.pl/wp-content/uploads/paschaOjciec1.png

„Zapraszamy…
…do przeżywania „Paschy z Ojcem”. Od Niedzieli Palmowej publikujemy teksty i archiwalne nagrania. Nagrania pochodzą z lat 1979-1981. W większości są zapisem rekolekcji Triduum Paschalnego, które w Krościenku nad Dunajcem prowadził ks. Franciszek Blachnicki. Nagrania publikujemy dzięki uprzejmości Archiwum Ruchu Światło-Życie.”

Codziennie na stronie: http://www.oaza.pl/pascha-z-ojcem/
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/208680613767012/

#TRIDUUMwDOMU (archidiecezja krakowska)

„Z racji pandemii koronawirusa tegoroczne święta wielkanocne i celebracja Triduum Paschalnego będą wyjątkowe. Treść tych świąt się nie zmienia! Chrystus naprawdę umarł dla naszego zbawienia i zmartwychwstał pokonując grzech i śmierć! Zmienia się forma naszego uczestnictwa w tych wydarzeniach. W katedrach i parafiach biskupi i kapłani będą celebrować liturgię Triduum Sacrum, jednak bez udziału wiernych, którzy będą włączać się w te misteria w swoich rodzinach przez modlitwę i celebrację swoistych liturgii domowych. Dlatego przygotowaliśmy dla wiernych pomoc do przeżywania tych celebracji w domach rodzinnych. Materiały publikowane pod hasłem #TRIDUUMwDOMU będą zawierać rytuały (pliki pdf) celebracji domowych na poszczególne dni Triduum oraz komentarze video z objaśnieniem najważniejszych znaków tych celebracji.

Materiały (pliki w pdf-ie) do pobrania na stronie: http://krakow.oaza.pl/2020/04/01/triduumwdomu/

Triduum w Twoim domu… (archidiecezja katowicka)

“Aktualna sytuacja sprawia, że najważniejszy czas w roku liturgicznym – Triduum Paschalne będziemy przeżywać w domu. Jak dobrze przeżyć Wielki Tydzień w domowych warunkach? Jak wejść w czas zadumy i modlitwy?”

Dzielimy się podpowiedziami od katowickiej diakonii ewangelizacji – zachęcamy do zapoznania się z filmikiem i do inspirowania siebie oraz bliskich…

Triduum Paschalne w parafii i w rodzinie – ks. Franciszek Blachnicki

W ramach przygotowań do Triduum Sacrum zapraszamy, by sięgnąć po tekst ojca Franciszka Blachnickiego, który wydobywa najważniejsze kwestie dotyczące Triduum Paschalnego.

Tekst na naszej stronie: https://lublin.oaza.pl/triduum-paschalne-w-parafii-i-w-rodzinie-ks-franciszek-blachnicki/

Wprowadzenie w liturgie poszczególnych dni Triduum (archidiecezja lubelska)

Trzech moderatorów z naszej archidiecezji przygotowało dla uczestników rekolekcji Triduum Paschalnego, ale i dla nas wszystkich, wprowadzenia w liturgie, które będziemy zamieszczali na naszym Facebooku i stronie internetowej w czwartek, piątek i sobotę o 15.00.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu: https://www.facebook.com/lublinoaza 😉

Święta w domu

Pomoce do przeżywania Świąt Wielkanocnych w rodzinnym gronie, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci na stronie: https://swietawdomu.pl/

Liturgia Godzin

Wraz z Modlitwą popołudniową w Wielki Czwartek kończy się okres Wielkiego Postu. Wieczorna Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna obchody Świętego Triduum Paschalnego.” Możemy włączyć się w modlitwę całego Kościoła i wpisać brewiarz w rytm tych dni w naszych domach. Teksty modlitw wprowadzą nas w ducha poszczególnych dni.

Teksty Liturgii Godzin: https://brewiarz.pl/index.php3

*

Nie sposób wkleić tu i polecić to wszystko, co mogłoby być wartościowe i pomocne. Korzystajmy rozsądnie z zaproponowanych nam materiałów i znajdźmy coś dla siebie!

Wraz z całą diakonią formacji diakonii chcemy życzyć wszystkim członkom naszej oazowej wspólnoty – owocnych przygotowań i przeżywania Świąt Paschalnych w skupieniu, głębokim zanurzeniu w poszczególne tajemnice naszej wiary, tak by nasze domu mogły doświadczać radości płynącej z Paschy Chrystusa!

Patrycja Ziarkiewicz, odpowiedzialna DFD