Kończy się kolejny turnus rekolekcji…

Może pokusimy się o zrobienie bazy danych opisującej poszczególne ośrodki rekolekcyjne tak, żeby wyjeżdżający w konkretne miejsce pierwszy raz, mogli zobaczyć, co ich czeka…

Są przecież bardzo różne ośrodki: takie w których są łazienki w każdym pokoju, kaplica na miejscu, wielka sala konferencyjna i oddzielne miejsce do zabaw dla dzieci, itp.  te zwykle kosztują o wiele więcej… Są też miejsca bez większych wygód, a wręcz z pewnymi niedogodnościami, które wymagają od uczestników większych poświęceń, ale są za to o wiele tańsze… Ważne, żeby wyjeżdżając wiedzieć dokładnie, na co powinniśmy się przygotować i co nas czeka na miejscu. Może to być w przyszłości wielkim ułatwieniem dla wyjeżdżających – żeby wiedzieć na co zwrócić uwagę, co warto zabrać ze sobą, co się może przydać…

Jeśli ten pomysł się Wam spodoba – czekamy na zdjęcia i opisy ośrodków. Piszcie na adres redakcji: lublindks@gmail.com Odnośniki do tych opisów w przyszłości będą podlinkowane przy rekolekcjach odbywających się w tych miejscach.

Krzysztof z Puław zaproponował (dziękujemy za podpowiedź), żeby ustalić agendę ułatwiającą opis ośrodków i porządkującą dane, np.:

1. Podstawowe dane ośrodka
a) podstawowe dane
b) kilka zdjęć (maks. do 10)
2. Dojazd
a) informacje podstawowe
b) mapa
3. Rekolekcje
a) kościół, kaplice
b) sale wykładowe
c) świetlica dla dzieci
d) inne wyposażenie ośrodka – rzutnik, nagłośnienie, itp.
4. Miejsca Noclegowe (pokoje, łazienki, piętra, itp.)
5. Wyżywienie
6. Udogodnienia
a) parking
b) pralnia, itp.
7. Atrakcje w okolicy
8. Galeria zdjęć z odbytych rekolekcji

Bardzo liczymy na Wasz odzew!
Paweł Kaniuk

Ps. Wszystkim oazowiczom przeżywającym już rekolekcje i tym, którzy dopiero się do nich szykują – życzymy owocnych rekolekcji!