Drodzy członkowie Ruchu Światło-Życie!

Ciągle trwamy w izolacji naszych domów i mimo powolnego powrotu do normalności, jeszcze nie możemy przeżywać radości naszej wiary w gronie większej wspólnoty. A przecież potrzebujemy wzajemnego umocnienia i spotkania. Dlatego serdecznie zapraszam Was do przeżycia Rejonowego Dnia Wspólnoty w wymiarze diecezjalnym.
Jezus pragnie przyjść do nas mimo drzwi zamkniętych (J 20, 26).
Choć spotkanie odbędzie się w przestrzeni wirtualnej, ufam, że będzie realne.

W sobotę o godz. 10.00 ukaże się blisko godzinne nagranie z rozpoczęciem Dnia Wspólnoty, modlitwą, konferencją wprowadzającą nas w treść oraz świadectwami. Film można będzie odtworzyć w dowolnym momencie. Następnie zapraszam Was do rodzinnej lub indywidualnej wyprawy otwartych oczu, aby na łonie przyrody w makro i mikro skali starać się dostrzec piękno stworzenia. Niech rozpoczęciu wyprawy towarzyszy modlitwa Psalmem 104. Starajmy się w tym czasie dostrzegać piękno świata stworzonego i docenić wspaniałość Pana Boga.

Czas do kolejnego filmu, który zostanie udostępniony o godz. 18.30 wykorzystajmy także na przygotowanie choćby skromnej agapy. W drugim filmie znajdziemy wprowadzenie do Namiotu Spotkania, którym przygotujemy się do uczestnictwa we Mszy św. transmitowanej, która rozpocznie się o godz. 19.15. Będzie transmitowana w zależności od możliwości technicznych na kanale YouTube lub Facebooku (można także odtworzyć na stronie www.lublin.oaza.pl – po prawej stronie jest okienko podglądające ścianę na Facebooku). A po mszy świętej… agapa w czasie której zapraszam do kontaktu, czyli można się połączyć z innymi członkami naszej wspólnoty przez telefon czy komunikatory.

Liczę, że na adres moderator.lublin.oaza@gmail.com spłynie wiele zdjęć z Dnia Wspólnoty, aby innym pokazać naszą radość z trwania w charyzmacie Światło-Życie.

Do zobaczenia!

ks. Jerzy Krawczyk